В Рівненському інституті КУП НАН України відбувся круглий стіл на тему: “ Права і свободи людини як фундамент правової та демократичної держави”.

15 Грудня, 2011

7 грудня 2011 року у Рівненському інституті КУП НАН України відбувся круглий стіл на тему: “ Права і свободи людини як фундамент правової та демократичної держави”.    Ініціаторами проведення засідання були викладач Шахова Расіца та студентський актив Рівненського інституту КУП НАН України.   Метою круглого столу було обговорення природи прав людини та генезису їх правового закріплення, ознайомлення всіх учасників із системою міжнародного захисту прав людини та диспут з приводу реалзізації положень міжнародних актів в Україні, згоду на ратифікацію яких надано ВРУ.     Для висвітлення вищезгаданих питань студенти третього курсу підготували доповіді.Волох Марина присвятила свій виступ етимології поняття “природні права людини”. Для більш детального розкриття змісту дефініції, Марина акцентувала увагу на ідеях теоретиків школи природного права та наголошувала на тому, що “права людини — це не дарунок держави, вони з’являються не внаслідок їх закріплення у правових актах, а з моменту народження”.  Дмитрук Оксана продовжила розвивати тему природності прав людини та їх нормативного закріплення. Зокрема Оксана перерахувала основні міжнародно-правові акти та охарактеризувала їх зміст.   Круковська Руслана ознайомила учасників засідання із системою міжнародного захисту прав людини, а точніше із діяльністю основних органів, які її становлять. Значної уваги Руслана приділила діяльності Ради Безпеки ООН, метою діяльності якої є розгляд спорів і ситуацій в сфері прав людини, котрі становлять загрозу миру та безпеці,  та Європейського суду з прав людини, рішення якого є обов’язковими для виконання в Україні.  Стахнюк Катерина доповідала про проблеми реалізації норм міжнародно-правових актів в Україні, згоду на ратифікацію яких надано ВРУ. Детальніше студентка зупинилася на питаннях гарантування та дотримання  соціально-економічних прав в Україні, адже нинішня ситуація в державі потребує особливої уваги з боку громадськості.

По закінченню засідання усі учасники круглого столу залишилися задоволеними дискусією, адже обговорювалися актуальні проблеми сьогоденні, участь у вирішенні яких у майбутньому приймуть  і наші студенти.