В Рівненському інституті КУП НАН України відбувся круглий стіл на тему «Сучасний нотаріат та перспективи розвитку»

25 Листопада, 2021

Круглий стіл пройшов з дотриманням карантинних обмежень, науково-педагогічні працівники Рівненського інституту та гості спілкувались зі студентами 2-го та 4-го курсів в режимі on-line. Метою заходу було поглиблення теоретичних знань студентів отриманих у процесі теоретичної професійної підготовки.  Євгенія Курсик, начальник відділу з питань нотаріату у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) познайомила студентів зі станом реформи нотаріату. Спікер підкреслила, що  впроваджувані нині в практику єдиний нотаріат та електронний нотаріат є взаємопов’язаними складовими реформи нотаріату України. Зокрема, за допомогою електронного нотаріату є можливість економити час та кошти, адже нотаріус безпосередньо на робочому місці зможе, наприклад запитувати та отримувати відповідні документи від органів державної влади. Євгенія Вікторівна також розповіла про переваги та особливості професії нотаріуса, а саме, що нотаріус як особа, яка виконує функції, делеговані їй державою, шляхом надання кваліфікованих юридичних послуг, сприяє практичному забезпеченню єдності інтересів громадян та держави.

dsc_1387.jpg

dsc_1391.jpg

dsc_1397.jpg

З питаннями щодо оформлення права на спадщину присутніх ознайомила нотаріус рівненського міського нотаріального округу Тетяна Сапожнік. Вона розповіла, що при здійсненні нотаріальної діяльності нотаріус повинен бути неупередженим та зобов’язаний сприяти особам, які до нього звертаються, у реалізації їх прав та захисті законних інтересів. Важливо чітко і зрозуміло роз’яснювати громадянам їхні права та обов’язки, попереджати про наслідки вчинюваних нотаріальних дій, зазначила Тетяна Вікторівна, адже юридична необізнаність може бути використана їм на шкоду. Під час виступу також було наголошено, що нотаріус також несе професійну і моральну відповідальність, оскільки складені та засвідчені ним документи покликані запобігти виникненню проблемних моментів в його клієнтів у майбутньому

dsc_1403.jpg

dsc_1393.jpg
 dsc_1392.jpg

Студенти та викладачі Рівненського інституту КУП НАНУ поставили чимало запитань до представників системи нотаріату, які надали кваліфіковані відповіді, чим довели, що професійний нотаріус повинен розумітися у всіх тонкощах права і постійно стежити за змінами в законодавстві.
   Захід відбувся за організаційного забезпечення завідувача кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту КУП НАНУ Олени Матвійчук. За підсумками зустрічі була досягнута домовленість про включення нотаріальної проблематики у перелік тем науково-практичної конференції «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні», яка буде проведена в квітні 2022 року.