В Рівненському інституті КУП НАНУ вшанували жертв голодоморів, запаливши свічку скорботи

27 Листопада, 2020

Директор Рівненського інституту КУП НАНУ Володимир Якимчук розповів, що День пам’яті жертв Голодоморів щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. Цьогоріч цей день припадає на 28 листопада.
    У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, найжорстокішим був голод 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

dsc_9238.jpg

dsc_9224.jpg

dsc_9228.jpg

Ст. викладач кафедри гуманітарних дисциплін Рівненського інституту КУП НАНУ Ганна Дикун зазначила, що Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України.
    Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні, так і закордоном. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії.
    Нашим спільним обов’язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму. 28 листопада 2020 року о 16:00 всі українці можуть долучитися до акції «Запали свічку пам’яті».