Відбулася відкрита лекція на тему: «Чорнобильська аварія: найбільша техногенна катастрофа минулого століття»
Вона була проведена для студентів І – ІІ курсів Рівненського інституту КУП НАН України. Лектор, старший викладач кафедри ЗТПГД Ганна Дикун зазначила, що хоча з моменту аварії на Чорнобильській АЕС минуло 39 років, але її наслідки надалі є предметом обговорення світової наукової спільноти. Тоді в атмосферу Землі викинуло величезну хмару радіоактивного пилу, яка зачепила Україну та навіть частину Європи. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед усіх колишніх республік Радянського Союзу. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.
Інформація про те, що Чорнобильська АЕС була пошкоджена, ретельно приховувалося на найвищому рівні. На жаль, радянська влада всіма силами намагалася приховати від світу наслідки катастрофи. 48 годин тривало мовчання, аж поки 27 квітня різке зростання радіаційного фону зафіксували в Данії та Швеції, і це змусило тодішню москву надати хоч якісь пояснення. Тим часом у забрудненому радіацією Києві, щоб показати світові як все добре й стабільно, відбувалася урочиста першотравнева демонстрація, на яку вивели тисячі людей, зокрема й дітей. Студенти переглянули документальний фільм «Чорнобиль. PS», знятий на основі спогадів українців, які були ліквідаторами цієї катастрофи.
Директор Рівненського інституту КУП НАНУ Стефанія українець зауважила, що 26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи та символом мужності, самопожертви й жертовності в ім’я Батьківщини тисяч українців.
Україна вшановує пам’ять ліквідаторів та всіх постраждалих.
Пам’ятаємо подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!