Відбулася зустріч колективу Рівненського інституту КУП НАНУ з Ю.С.Шемшученком

12 Жовтня, 2021

12 жовтня 2021 року студентський актив та колектив Рівненського інституту Київського університету права НАН України мали нагоду поспілкуватись з поважним гостем, ім’я якого добре відоме як в Україні, так і поза її межами, Юрієм Сергійовичем Шемшученком. Він – знаний правознавець і організатор української юридичної науки й освіти, доктор юридичних наук, професор, академік НАН України та Академії правових наук директор Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук України, почесний ректор Київського університету права НАН України.

dsc_1275.jpg

dsc_1285.jpg

dsc_1286.jpg
dsc_1287.jpg

Розмова відбувалася в надзвичайно теплій , невимушеній та дружній атмосфері. Юрій Сергійович дискутував з присутніми щодо сьогоднішньої ситуації в державі, щодо істотної деградації правової культури внаслідок ставлення до права як способу досягнення вигоди, не оминув увагою і щоденні проблеми освітян та студентів юридичної галузі.
   Цікавою стала розповідь академіка про його вступ до правового вишу, про роботу в органах прокуратури, про аспірантські роки, про його кар’єрний ріст.

dsc_1318.jpg

dsc_1277.jpg

dsc_1313.jpg

Відомо, що Юрій Сергійович Шемшученко – автор понад 800 наукових праць, у тому числі більше 20 індивідуальних і колективних монографій, його науковий спадок є  і у фонді бібліотеки РІ КУП НАНУ та користується попитом у студентів і науково- педагогічних працівників. Цього ж  разу почесний ректор КУП НАНУ презентував присутнім два видання за його редакцією, що були підготовлені до 30- річчя незалежності України, «Наукові засади державотворення і правотворення: історія, сучасність і перспективи: матеріали міжнародної науково-практичної конференції» та колективну монографію «Сучасний унітаризм. Доктрина і практика». Завідувач бібліотеки О.П.Сіончук запевнила Юрія Сергійовича у подальшому частому звертанні до їх сторінок, адже проблемні аспекти українського державотворення, розбудову правової ситсеми, роль унітаризму у процесах конституційного будівництва,  формування національної ідеї тощо студенти досліджують в своїх курсових, контрольних та магістерських роботах.
   Нажаль, час зустрічі минув швидко, ще дуже багато запитань залишилось у присутніх до Юрія Сергійовича – інтелігентної, високоосвіченої, доброї людини, тому і студенти, і викладачі щиро запрошували відвідати Рівненський інститут КУП НАН України ще неодноразово та бажали академіку міцного здоров’я, подальших успіхів у будь-яких починаннях, у щоденних справах, оптимізму та життєвої енергії.