Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Відбувся майстер-клас академіка НАН України Ю.С.Шемшученка у рамках програми «Майстер-клас видатних науковців»

2 Вересня, 2010

     2 вересня 2010 р. у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації програми «Майстер-клас видатних науковців» для студентів 1-ого курсу факультету “правознавство” було проведено лекцію академіка Національної академії Наук України, почесного ректора КУП НАНУ, директора Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Ю.С.Шемшученка на тему:«Конституція України: основний закон держави».

     
Ректор КУП НАН України Ю.Бошицький презентував цьогорічним першокурсникам нову аудиторію(атріум), яка була збудована за надзвичайно короткі строки і підготовлена для нового навчального року. Символічним є те, що Перший ректор КУП НАН України академік Ю.С. Шемшученко провів свій перший майстер-клас в цьому навчальному році саме в цій аудиторії.

     
Юрій Сергійович привітав своїх майбутніх колег з першим навчальним днем і побажав успіхів в освоєнні правових наук.
Оскільки темою лекції було: «Конституція України: основний закон держави» Ю.С. Шемшученко звернув увагу студентів на роль і місце Основного Закону в українському суспільстві, а також здійснив екскурс в історію самої назви. Для студентів першокурсників цікавим став той факт, що “практика конституціоналізму зародилася у США, а не в країнах Європи”. Перша американська Конституція була прийнята у 1787 році й діє дотепер.

     
Особливої уваги заслуговує та частина лекції, у якій Юрій Сергійович Шемшученко зосередився на питаннях створення Конституції (1996) нашої країни, а саме: як створювалася робоча група з підготовки проекту Конституції України, включення нових розділів та положень, які стали відображенням нових демократичних змін, що здійснилися в Україні, новій, молодій, незалежній державі.

     
Наприкінці лекції Ю.С. Шемшученко наголосив на основних конституційних проблемах та необхідності внесення змін до Основного Закону України, з огляду на рух нашої країни вперед.