Відкриття персональної виставки Тамари Бацмай «Малюємо долю думками» для студентів Рівненського інституту КУП НАНУ

15 Березня, 2024

У рамках загальноуніверситетського проєкту «Інтелектуальна власність України – перлини живопису для студентської молоді» у виставковому холі Рівненського інституту КУП НАН України відкрита виставка картин рівненської  художниці  Тамари Бацмай під назвою «Малюємо долю думками».

Директор Рівненського інституту КУП НАН України Іван Вєтров зазначив, що проєкт започаткований ректором Юрієм Бошицьким, з ініціативи якого ось уже багато років поспіль студенти мають можливість знайомитися зі здобутками сучасного мистецтва.

За традицією перед відкриттям директор Іван Вєтров вручив сертифікат за проведення попередньої виставки Світлані Гіль-Жук.

Тамара Бацмай – рівненська письменниця, художниця-аматорка, в її доробку понад 200 віршів, які народжені небайдужою душею. Твори пані Тамари про вміння тримати удар, про здатність критично мислити, про надію і силу, про мистецтво жити і вірити у перемогу світла над темрявою, про почуття людини, якій болить Україна, її тернистий шлях, материнська мова, самобутність нації.

Це вже п’ята виставка художниці. На виставці представлено близько 30 картин авторки, написаних олійними фарбами. Серед них переважають пейзажі та натюрморти. Пані Тамара зізналася. Що вона художниця-аматорка, пензлика взяла да рук в 2017 році. Свої картини вона не пише, а малює, розфарбовує своє життя яскравими фарбами, найбільше любить малювати квіти. З цікавістю слухали студенти вірші з  її останньої збірки «Прожити».

Зважаючи на сьогоднішню ситуацію в країні, художниця долучилися до «мистецького фронту» та виставили свої полотна на продаж. Ця акція є унікальною можливістю придбати картини та допомогти нашим захисникам. Адже частину виручених коштів від продажу полотен буде перераховано для бійців ЗСУ з Рівненщини.

Виставка-продаж «Малюємо долю нитками» підготовлена працівниками Рівненського інституту і буде працювати для рівнян і гостей міста впродовж місяця. Тим, хто бажає оглянути виставку та придбати картину, запрошуємо в інститут за адресою: вул О. Борисенка, 5 (Лебединка), І поверх.

Переглянути відео за посиланням