Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Відкритий семінар «Забезпечення конституційного права людини і громадянина на судовий захист»

22 Червня, 2021

   У студентів Рівненського інституту КУП НАНУ в рамках запланованих заходів до Дня Конституції в спеціалізованій аудиторії «Зал судових засідань» відбувся семінар, на якому під керівництвом старшого викладача кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Анни Грицюк було змодельоване судове засідання. Під час семінару учасники розбирали ситуаційні завдання, які передбачали судовий захист порушених прав громадян. Для вирішення поставлених задач студенти керувалися нормами Конституції України, Цивільного кодексу, Цивільно-процесуального кодексу та приписами інших нормативних актів.

img_2691.jpg

img_2708.jpg

 img_2685.jpg
img_20210518_113302_227.jpg

   Під час заняття студентами 3 курсу було розглянуто ситуацію про порушення умов публічної обіцянки. Позивач вимагав виплатити обіцяну винагороду, про яку зазначав Відповідач у місцевій газеті, оскільки гаманець, який знайшов Позивач, було повернено Відповідачу. У свою чергу Відповідач зазначив, що на момент повернення гаманця Позивач не виставляв вимоги про винагороду. Студенти провели дебати у судовому засіданні, проаналізували чинне законодавство і дійшли висновку про задоволення вимог Позивача.

 img_20210518_113311_270.jpg
img_2701.jpg

 img_20210518_113334_871.jpg


   Зауважимо, що судова гілка влади за визначенням здійснює правоохоронну форму реалізації функцій держави. Результатом діяльності судових органів є ухвалення актів застосування права, специфікою яких є відновлення порушених прав. Якісна робота судових органів формує повагу до права та втілює у життя принципи верховенства права, гуманізму, справедливості, рівності тощо, що сприяє охороні прав особи та захисту інтересів громадян і суспільства в цілому.