Відвідання презентації в галереї “Євро-Арт” представником Рівненського інституту КУП НАН України

11 Червня, 2012

7 червня  2012 року Галерея європейського живопису «Євро-Арт» святкує свій перший день народження відкриттям виставки бельгійського художника Генрі Джозефа Пауельса (1903-1983). На зустріч із Прекрасним традиційно запрошені друзі «Євро-Арт» серед яких була і представниця Рівненського інституту  Київського університету права НАН України  інспектор з методичної та виховної роботи Сумченко Наталія  та  шанувальники мистецтва. Вибір творів Г. Пауельса для презентації не випадковий. Адже у Рівному знаходиться найбільша колекція робіт митця, що зібрана з усієї Європи. На виставці представлені полотна як раннього, так і пізнього періодів творчості художника.

Рік тому під час відкриття галереї начальник управління освіти РОДА Іван Вєтров висловив знакову фразу: «У Рівному з’явився маленький Лувр». У залах галереї презентовано понад 100 полотен європейських художників, які викликали інтерес у поціновувачів мистецтва. Це роботи Т. Дезіре, Я. Вєшина, Х. Хансена, Я. Каміха та ін. Не залишилися поза увагою відвідувачів твори українських митців С. Шишка, Ф. МанайлаЄ. Волобуєва, В.Стрельнікова, О. Стремського. Схвальні відгуки на свої роботи отримали місцеві художники М. Пашковський та А. Іваненко.

Дотримуючись європейських традицій, творча група галереї організувала для рівнян виставки робіт  корифеїв живопису Миколи Глущенка, Адальберта Ерделі, Йосипа Бокшая, Євгена Безніска та Георгія Косміаді. А презентовані в галереї дві експозиції творів місцевих художників також підтвердили: нам є чим пишатися. В результаті спілкування з «Євро-Арт» митці Рівного почали більш позитивно оцінювати свою творчість. Приємним фактом є те,  що представника РІ КУП НАН України були проголошено на ряду з представниками влади міста, науковців, представників навчальних закладів, митців  області , країни та зарубіжжя як того з  яким налагоджується співпраця  та тісна дружба!