Відзначення Дня української писемності та мови в КУП НАНУ
“Справжня розкіш – це розкіш людського спілкування “, – Антуан де Сент – Екзюпері. Саме під таким девізом 9 листопада в Київському університеті права НАН України відбувся круглий стіл до Дня української писемності та мови, який провели студенти університету. В роботі круглого столу взяли участь: ректор, професор Київського університету права НАН України Бошицький Юрій Ладиславович, який зазначив, що мова – це не тільки форма життя, але й духовна скарбниця, в яку народ безперервно вносить свій досвід, гаму свого розуму та почуття. Для учасників круглого столу з числа представників студентського активу та самоврядування, ректор подарував сигнальний екземпляр книги «Легендарні села України», презентація якої має відбутися в КУП НАН України та висловив сподівання на те, що матеріалами цієї книги студенти будуть користуватися для розроблення маршрутів подорожей програми «Пізнай свій край».
У роботі круглого столу взяв участь начальник відділу соціально – гуманітарної, мистецької освіти, освіти бізнесу і права Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України – Сафонов Юрій Миколайович, який відмітив, що мова є носієм культури. «Культура кожного народу зафіксована в мові. Пізнання народу його культури, його достатності іншими народами може бути поверховим і глибинним, всебічним. Для глибинного знання народу необхідне знання його мови».
Особливу активність до обговорення актуальних проблем кругло столу проявили такі студенти університету: Риньдя Дар’я, Єременко Маргарита, Пашковець Ольга, Соколик Крістіна, Зайцева Крістіна, Бондар Валентина та інші.
Президент студентського самоврядування Осядла Марія відзначила, що людина в процесі пізнання мови свого народу долучається до джерел неповторної духовності нації, стає її носієм і навіть творцем. Це право і обов’язок кожного, водночас – надійний показник реального, а не лише декларованого патріотизму.
Проректор з гуманітарної освіти і виховної роботи Галина Левківська та завідувач відділення міжнародного права Марина Дей, зійшлися в думці, що українську мову необхідно берегти, збагачувати, любити і плекати, адже без мови немає народу, а народ – це особистість, яка має обличчя, характер, темперамент, свою культуру, мораль, честь і гідність. Круглий стіл відбувся за ініціативою Комітету культури і відпочинку студентського самоврядування, який очолює студентка 3 курсу відділення міжнародного права Борисюк Тетяна. Після підведення підсумків круглого столу всі учасники дійшли єдиного висновку, що мова – це душа народу, це його культурна і духовна скарбниця, яку необхідно любити і берегти, адже українська мова є однією з наймилозвучніших. Всі учасники круглого столу поклали квіти до наріжного каменю, який закладено на території КУП НАН України на честь зведення церкви Преподобного Нестора Літописця. Адже саме в цей день, 09 листопада, вшановують пам’ять цієї видатної історичної постаті.