Вшанування пам’яті Героїв бою під ГУРБАМИ – данина мужності українців у здобутті державності

20 Квітня, 2023

Працівники Рівненського інституту Київського університету права НАН України 18 квітня 2023 р. провели екскурсію-реквієм «Битва під Гурбами – незламність бійців УПА» в рамках Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання у закладах освіти Рівненської області. Вшанували пам’ять бійців УПА, які загинули 79 років тому поблизу с. Гурби на Здолбунівщині у бою із військами НКВС, що увійшов в історію як найтриваліший та наймасштабніший за весь час існування УПА, та поклали квіти до Пантеону Слави.  Відвідали криївку, збудовано на основі реальних креслень, які було взято в архіві СБУ. У середині повстанської схованки максимально відтворено інтер’єр того часу (двоярусні ліжка, судники, полиці, лавки; на стіні висять листівки, якими повстанці закликали українців до боротьби проти радянського окупанта; набої, шлеми, вицвілий український прапор, ікони тих часів, предмети побуту упівців, елементи зброї, копії дереворитів Ніла Хасевича інше).

98.jpg

95.jpg

96.jpg

Щороку на третій день Великодня у стінах храму Воскресіння Христового та біля Пантеону Слави відбувається панахида за полеглими повстанцями, які виборювали незалежність України у 40-х роках ХХ ст. Події бою, який відбувся 21-25 квітня 1944 р., усвідомлюються і оцінюються у нинішній час по-новому, у час війни рф по загарбанню України проводяться паралелі у споконвічному прагненні українського народу до власної державності, а текст гімну України «душу й тіло ми положим за нашу свободу» – є не просто словами, а відображенням цінностей, незламності та мужності українців на шляху до Свободи, Державності, Незалежності.

97.jpg

99.jpg