Вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні у РІ КУП НАНУ

19 Лютого, 2021

В Україні 20 лютого у День Героїв Небесної Сотні відбудуться заходи для вшанування загиблих учасників Революції гідності. Цього дня у багатьох регіонах України проходитимуть поминальні акції.
    Щоб пригадати сумні події тих часів і вшанувати пам’ять загиблих на Майдані викладачі та студенти Рівненського інституту Київського університету права НАН України зібрались в аудиторії Небесної Сотні, яка була колись створена за ініціативою студентів та їхніми власними силами оформлена. В руках присутніх були плакати з надписами «Герої не вмирають», «Пам’ятаємо», «Небесна сотня- Герої нашого часу».

dsc_9390.jpg
dsc_9392.jpg

dsc_9396.jpg

Розпочав захід директор РІ КУП НАНУ Володимир Леонович Якимчук, який зазначив, що Революція 2013–2014 років відбулася ціною понад ста життів, які стали прикладом самопожертви в ім’я вищих ідеалів, насамперед, гідності. Ці трагічні дні та ночі змінили історію нашої держави і сьогодні продовжують змінювати українське суспільство. Володимир Леонович поіменно згадав кожного з чотирьох загиблих Героїв родом з Рівненщини і всі присутні вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.
    З розповіддю про Олександра Храпаченка – одного з них, виступила завідувач навчальної частини РІ КУП НАНУ Ольга Михайлівна Давидюк, яка разом з хлопцем в шкільні роки була членом Комісії з культурно-масової роботи учнівського комітету НВК- ліцею №19. Пані Ольга згадувала Олександра як надзвичайно активного, справедливого та позитивного юнака, зазначила, що він був творчим учнем і учасником художньої самодіяльності, зіркою КВК та молодіжних вистав. Його команда часто виборювала призові місця в області. Чи  знав він, що сказані ним одного разу слова : «Хотілося б в житті загинути так, щоб потім за свою смерть не було соромно», – стануть пророчими, коли своє молоде життя він покладе на вівтар свободи та європейського майбутнього України ?

dsc_9399.jpg

dsc_9404.jpg
 dsc_9401.jpg

До сліз зворушила декламуванням вірша студентка 1-го курсу Катерина Степанець, в якому йшлося про зустріч матері із загиблим сином. Кожен з присутніх подумки дякував матерям Героїв за те, що вони виховали національно свідомих дітей, справжніх патріотів, які стали гордістю України.

dsc_9406.jpg

Ще не скоро висохнуть сльози матерів , до цього часу оплакує Героїв Небесної сотні  вся українська спільнота. Хай же пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.