Викладачі кафедри гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ взяли участь у міжвузівському круглому столі

7 Жовтня, 2015

Цей науковий захід відбувся у контексті багатьох гуманітарних проектів, що існують у Київському університеті права і знаходять глибоку підтримку  ректора, професора, Заслуженого юриста України Юрія Ладиславовича Бошицького.  Вони передбачають створення широкого резонансного поля  для формування  таких світоглядно-ідеологічних орієнтирів, які здатні консолідувати сучасне суспільство.

Круглий стіл був присвячений 120-річному ювілею видатного філософа світового значення, літератора, культуролога, педагога Михайла Бахтіна, творчість якого  кардинально визначила шляхи розвитку сучасної гуманітаристики. Проза  Бахтіна перекладена на основні мови світу, вчений є творцем нової теорії європейського роману, у центрі його філософських досліджень ‒ проблема вчинку, етика спілкування, діалогу, моральнісна онтологія, проблеми сміхової культури,  феномен карнавалізації та ін. Прикметно, що круглий стіл зібрав науковців з провідних вишів Рівненщини ‒ Національного університету водного господарства та природокористування, Національного університету «Острозька академія», Рівненського державного гуманітарного університету та РІ КУП НАНУ. Місцем його проведення став Національний університет водного господарства та природокористування, зокрема кафедра суспільних дисциплін (завідувач – доктор філософських наук, професор А.Є. Залужна). Із цим закладом  кафедра гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ має тісну і змістовну співпрацю.
     Промовці говорили про драматичну долю Михайла Бахтіна, значення його досліджень та їх вплив на розвиток гуманітарного знання XX-XXІ cт. Досягнення вченого аналізувалося у контексті загальноєвропейської гуманітаристики, стверджувалася  його культурологічна невиснажуваність. Саме у такому вимірі представив творчість мислителя кандидат філологічних наук, доцент кафедри гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ Олексій Олексійович  Дацюк.

Після завершення офіційної частини учасники розмови переглянули виставку робіт, присвячену творчості Михайла Бахтіна.
     Діалог, про який так багато писав мислитель,  відбувся.