Викладачі та студенти Рівненського інституту Київського університету права НАН України зустрілися із британським фахівцем у галузі податкового права

1 Грудня, 2011

28 листопада 2011 року у конференц-залі Рівненського інституту Київського університету права НАН України відбулася зустріч викладачів і студентів із доктором Марком Беренсоном, науковим співробітником Інституту вивчення розвитку, Університету Сасексу Брайтон, Великої Британії.     Доктор Марк Беренсон здійснює міждисциплінарні дослідження в галузі публічного права та політології і сьогодні предметом його дослідження є податкове законодавство і політика, здійснення державою соціальних програм щодо надання допомоги малолітнім, студентам та інвалідам. З цією метою Марк Беренсон здійснює порівняльні дослідження податкових систем і систем соціального захисту Польщі, України та Росії, оскільки ці країни є країнами з перехідними економіками, в яких відбуваються динамічні процеси у відповідних галузях національної економіки.

Гість висловив зацікавлення чинниками, які впливають на здійснення державою податкової політики, на рівень якості адміністративних послуг з боку податкових та соціальних служб, зокрема, їх доступності для населення та оптимізації процесуальних процедур у правових системах країн, які є об’єктом його досліджень. Доктор Беренсон висловив міркування, що на цей стан впливає рівень гарантій верховенства права, демократії та прав людини, який зумовлений соціальною структурою та станом інститутів громадянського суспільства.    Викладачі і студенти Рівненського інституту Київського університету права взяли участь у дискусії з доктором Марком Беренсоном щодо чинників, які впливають на зміст податкового законодавства та практики його застосування. Ці питання також було розглянуто через перспективи інтеграції України із Європейським Союзом, зокрема, в контексті укладання Договору про асоціацію України з ЄС. Також було обговорено питання забезпечення рівності і справедливості при розподілі коштів державного бюджету на соціальні програми і було акцентовано про необхідність забезпечення адресної соціальної допомоги як найбільш ефективної.

Викладачі і студенти Рівненського інституту КУП НАНУ і доктор Марк Беренсон залишилися задоволені від зустрічі і висловили сподівання про подальшу співпрацю.