ВИСТАВКА КАРТИН ЛЕОНІДА КОВРИГИ ЗАВЕРШИЛА СВОЄ ЕКСПОНУВАННЯ У РІВНОМУ

18 Липня, 2023

14 липня 2023 року завершила своє експонування у Рівному виставка картин Леоніда Ковриги – відомого львівського художника, уродження Рівненського Полісся.

34.jpg

33.jpg

Нагадаємо, що розпочалася експозиція ще 27 лютого 2023 року у  Рівненському Інституті Київського університету права НАН України.
Далі вона перемістилася  у Рівненський обласний краєзнавчий музей.
На закриття виставки завітав ректор Київського університету права НАН України Юрій Бошицький разом зі директором Рівненського Інституту Іваном Вєтровим, викладачами та випускниками, яким щойно вручили дипломи бакалаврів.

32.jpg

31.jpg

Спільно з музейниками підбили підсумки співпраці у межах загальноуніверситетського мистецького проєкту «Інтелектуальна власність України – перлини сучасного живопису для студентської молоді», котрий діє під особистим патронатом ректора. Завдяки його сприянню, до благодійної виставки-продажу картин «Разом до перемоги», відкритої в музеї 12 травня, вдалося долучити картини відомого українського художника Леоніда Ковриги.
У своєму зверненні до присутніх Юрій Ладиславович підкреслив нескінченно важливо роль мистецтва в нашому житті. Він розповів історію свого знайомства із Леонідом Ковригою. Пана Юрія вразили монументально прекрасні картини Львова побачені на одній із виставок. Вразили настільки, що він віднайшов контакти художника та домовитися про співпрацю з митцем у рамках мистецького проєкту, покликаного доносити велично красу живопису до студентської молоді Київського університету права. Тому, дізнавшись про нагоду долучити роботи Леоніда Леонідовича до благодійної виставки-продажу картин у Рівненському обласному краєзнавчому музеї, старався посприяти такій ініціативі. Вдалий результат цієї співпраці надихає й надалі докладати зусилля для організації подібних проєктів.
Завідувачка сектору мистецтв Рівненського обласного краєзнавчого музею Тетяна Міненко зазначила, що підготовка до створення та робота виставки пройшли у виключно позитивному ключі. Вдалося продати частину представлених робіт і спрямувати кошти на допомогу Збройним Силам України. Усвідомлення цього факту сповнює серце радістю.
Сам Леонід Коврига, на превеликий жаль, прибути не зміг. Пан Юрій Бошицький переказав музейникам глибоку вдячність від імені митця.
На знак подяки, свою картину «Відень. Собор Святого Стефана» Леонід Леонідович вирішив подарувати музею.
Директор музею Олександр Булига зазначив, що створювати проєкти спільно з Київським університетом права НАН України завжди надзвичайно приємно. Олександр Степанович висловив щирі надії на продовження та поглиблення такого співробітництва в майбутньому.