Виставка вишивки «Зігріті теплом рідних рук», приурочена до Дня матері та Дня вишиванки

17 Травня, 2024

В мами руки золоті,
В мами голос ніжний,
Хоч на скронях провидняється,
Колір білий, сніжний
К. Жуковська

(випускниця РІ КУП)

Вже традиційно в стінах  Рівненського інституту КУП НАН України відбулася  виставка вишитих робіт під назвою «Зігріті теплом рідних рук», приурочена до Дня матері та Дня вишиванки. Організатором виставки виступили студентський парламент та ст. викладач кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін, організаторка виховних заходів Ганна Дикун.

Рушники, серветки, доріжки, фартухи, портрети, натюрморти, квіти, вишиті гладдю, хрестиком, рішельє – усе це роботи студентів, працівників закладу,  а також їхніх рідних. Червоні, сині, жовті, зелені, фіолетові – усі кольори веселки витанцьовують на вишивках, радуючи очі всіх,  хто мав нагоду їх бачити. Вишивка завжди була символом щасливої долі, родової пам’яті, любові. Була і залишається.

Доробки з бабусиних та маминих скринь потрапили  на  виставку  перш за все завдяки студентам Владиславі Стецюк, Софії Макогончук, Ангеліні Бобік, Ілоні Бондар, Дмитру Захожому, Анастасії Олещук, Вікторії Гладій, Ірині Селецькій, Маріамні Демчук.

Вишиваний жіночий одяг початку ХХ ст. та барвисті рушники з бабусиної скрині представили працівники інституту Ярослава Федоришина, Анна Грицюк, Людмила Денищич, Мирослава Мудрик, Оксана Навратюк.

Кожен із учасників виставки мав нагоду розповісти про представлену роботу, сказати кілька теплих слів про того, хто майстерно змалював
ниткою на полотні світ краси та  фантазії, й подарував для всіх присутніх незабутнє свято.

А завершити хочеться словами Григорія Сковороди:

Де злагода в сімействі,
Там мир і тишина,