Як запобігти сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, обговорювали зі студентами Рівненського інституту КУП НАН України
У рамках проєкту «Вистоїмо разом: вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною» члени ГО «За добробут життя «Берегиня» провели інтерактивну лекцію для студентів І курсу інституту.
Лекторки розповіли про сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом: визначення, типи, форми, обговорили, які саме дії вважаються СНПК. Особливу увагу доповідачки звернули на наслідки сексуального насильства в умовах війни та причини, які заважають постраждалим звернутися по допомогу. Також ознайомили студентів, як убезпечити себе від сексуального насильства, розглянули різні аспекти сексуального здоров’я, способи його підтримки. Роз’яснили, що включає термін «згода», який є ключовим елементом будь-яких здорових стосунків та надали вичерпну інформацію про програми відшкодування завданої шкоди, правову допомогу постраждалим від СНПК та громадські організації, які надають підтримку/допомогу таким постраждалим.
Численні запитання від слухачів лекції стосувалися різних аспектів насильства та порушення прав людини, серед яких недопущення сексуального насилля, сексизму, переслідувань на підставі гендерної ідентичності, зловживання службовим становищем або іншими важелями впливу.
Організаторка заходів з виховної роботи Ганна Дикун зазначила, що захист дітей від жорстокості, попередження злочинів проти них є надзвичайно важливим, соціально значущим і актуальним завданням, вирішення якого носить міждисциплінарний характер. У діяльність щодо припинення насильства повинні залучатися працівники правоохоронної системи, органів опіки та піклування, представники соціальної та педагогічної спільнот, співробітники медичної і психологічної служб.
Насильству та жорстокому поводженню можна запобігти, а у випадку, якщо вони трапляються, на них треба ефективно та негайно реагувати!