«ЯКЕ ЖИТТЯ ЗА СТІНАМИ СІЗО?» – СТУДЕНТИ РІ КУП НАН УКРАЇНИ ЗНАЮТЬ ВІДПОВІДЬ

12 Квітня, 2024

09 квітня 2024 р. студенти 3 і 4 курсів Рівненського інституту КУП НАН України відвідали Державну установу «Рівненський слідчий ізолятор».

Ознайомлення з роботою державної установи розпочалося із зустрічі з заступником начальника слідчого ізолятора Луцуком В.Ю., який розповів про вітчизняну та міжнародну нормативну базу, що визначає правові засади діяльності установи, чисельність та категорії ув’язнених і засуджених, які перебувають у слідчому ізоляторі. Володимир Юрійович звернув увагу здобувачів вищої освіти на дотримання громадянських і цивільних прав осіб, які утримуються в установі, зокрема навів приклади вручення втрачених паспортів ув’язненим і засудженим, укладення ними шлюбів, надання для них медичної та психологічної допомоги, освітніх послуг (у т.ч. щодо реєстрації та складання ЗНО/ НМТ), консультування представниками Західного регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, забезпечення можливості спілкування з родичами, представниками релігійних організацій. Засуджені відділення господарської обслуги реалізують права на працю і отримання винагороди за неї.

Надалі студентам була проведена екскурсія територією слідчого ізолятора, яка розпочалася з ознайомлення із черговою частиною. Здобувачі вищої освіти відвідали бібліотеку, працівниця якої розповіла про інформаційно-просвітницькі та національно-патріотичні заходи, до участі у яких залучаються ув’язнені жінки та засуджені відділення господарської обслуги. Студенти побачили кабінети надання медичної допомоги та інтернетзв’язку. Здобувачі вищої освіти відвідали кімнату надання психологічної допомоги, навчальний клас, камеру та прогулянковий дворик. Окрема увага була привернена до церкви, яка споруджена на території ізолятора на кошти благодійників та за допомогою ув’язнених і засуджених. Чи не найбільше здивування та приємні враження у студентів виникли під час відвідування приміщення, у якому проживають засуджені відділення господарської обслуги. Завершуючи перебування на території ізолятора, студенти 4 курсу стали очевидцями конвоювання ув’язнених та/або засуджених до слідчого ізолятора.

Відвідування слідчого ізолятора сприяло вдосконаленню студентами 4 курсу знань з освітньої  компоненти «Кримінально-виконавче право», а для здобувачів освіти 3 курсу – поштовх до бездоганного вивчення цієї дисципліни у наступному навчальному році. Окрім того, студенти не раз під час екскурсії віднаходили втілення теоретичних знань з освітніх компонент «Кримінальний процес» і «Судові та правоохоронні органи України».

Адміністрація Рівненського інституту КУП НАН України висловлює подяку начальнику Державної установи «Рівненський слідчий ізолятор» КАЛАМБЕТУ Володимиру Олександровичу, його заступнику ЛУЦУКУ Володимиру Юрійовичу та персоналу Державної установи «Рівненський слідчий ізолятор» за ознайомлення студентів з роботою слідчого ізолятора та сподівається на плідну співпрацю надалі.