З нагоди проведення Тижня права було проведено лекції щодо захисту прав дитини для учнів 9 та 11 класів НВК № 12 м. Рівного
Оксана Олександрівна розповіла, що період щорічної акції «16 днів проти насильства» охоплює наступні важливі дати: Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок (25 листопада), Всесвітній день боротьби зі СНІДом (1 грудня), Міжнародний день боротьби з рабством (2 грудня), Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями (3 грудня), Міжнародний день волонтера (5 грудня), Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі (6 грудня), Міжнародний день боротьби з корупцією (9 грудня), Міжнародний день прав людини (10 грудня).
Міжнародний день прав людини відзначають щорічно 10 грудня з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, яка 4 грудня 1950 р. прийняла відповідне рішення на вшанування ухвалення Загальної декларації прав людини 10 грудня 1948 р. Загальна декларація – перший міжнародний документ, в якому чітко сформульовані положення про політичні та громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах.
Загальна декларація прав людини спонукала ООН та інші міжнародні організації до розроблення та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини, зокрема і Декларації прав дитини, яка була проголошена Генеральною асамблеєю ООН 20 листопада 1959 р. та містила 10 принципів прав дитини, які повинні визнаватися за всіма дітьми без будь-яких винятків і без відмінностей чи дискримінацій за ознакою раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового стану, народження або іншої обставини, що стосується самої дитини чи її сім’ї. Декларація передбачала, що дитині законом або іншими засобами повинен бути забезпечений спеціальний захист і надані можливості та сприятливі умови, які дозволили б їй розвиватися фізично, розумово, морально, духовно та у соціальному відношенні здоровим і нормальним шляхом і в умовах свободи та гідності.
З метою реалізації Декларації прав дитини резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 20 листопада 1979 р. прийнято Конвенцію з прав дитини, яка є першим і основним міжнародно-правовим документом обов’язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини. Документ складається з 54 статей, що деталізують індивідуальні права осіб віком від народження до 18 років. З 1991 р. учасником Конвенції з прав дитини є Україна. Лектор розповіла про реалізацію в Україні прав дітей на ім’я, освіту, соціальне забезпечення, виховання у сім’ї, усиновлення, належне піклування, розвиток здібностей, участь у гуртках і секціях тощо.
Окрім проведення лекцій, Якимчук О.О. розповіла учням про успіхи РІ КУП НАН України (професійний науково-педагогічний колектив, здобутки випускників, сучасне матеріально-технічне забезпечення та зручне розташування закладу, конкурентну вартість освітніх послуг), запросила слухачів відвідати навчальний заклад під час проведення Днів відкритих дверей, безоплатних курсів з підготовки до ЗНО та запропонувала долучитися до студентської родини Рівненського інституту КУП НАН України.
На завершення зустрічі завідувач кафедри спеціальних юридичних дисциплін Якимчук О.О. та заступник директора з виховної роботи Середюк Ольга Володимирівна домовилися про подальшу співпрацю закладів освіти.
Відтак, Ми сподіваємося, що наступна зустріч з учнями та вчителями НВК № 12 відбудеться вже у стінах Рівненського інституту КУП НАН України.