Заходи до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» відбулися у Рівненському інституті КУП НАН України

30 Листопада, 2020

Днями у межах Всесвітньої акції «16 днів проти насильства», що проходить щорічно від 25 листопада до 10 грудня відбулась зустріч студентів із заступником начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Рівненській області Оксаною Сальчук. У вступному слові директор РІ КУП НАНУ Володимир Якимчук наголосив про важливість таких подій для отримання студентами практичних навичок та порад з важливих питань захисту прав та свобод громадян. Під час проведення інформаційно-просвітницького заходу були обговорені питання протидії домашньому насильству, гендерної рівності, підготовки молоді до сімейного життя, формування відповідального батьківства.

dsc_9212.jpg

dsc_9213.jpg

dsc_9216.jpg

У своєму виступі спікер навела статистичні дані щодо кількості сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах у 2019-2020 рр., а також навела методику здійснення оцінювання потреб з метою визначення видів соціальної допомоги та надання соціальних послуг у межах компетенції відповідних органів.

dsc_9218.jpg

dsc_9220.jpg
dsc_9221.jpg

Наголошувалось про необхідність введення в штат територіальних громад посад фахівців, до обов’язків яких входитиме здійснення соціальної роботи з надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих ситуаціях, пов’язаних з проблемою домашнього насильства, та ефективне реагування на випадки домашнього насильства.
    Присутні на зустрічі викладачі та студенти Рівненського інституту КУП НАНУ обговорили питання щодо заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, а також необхідність підвищення рівня обізнаності населення щодо своїх прав і засобів їх реалізації.