Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Завершено підготовчі роботи до відкриття студентської каплички Рівненського інституту КУП НАНУ

21 Жовтня, 2015


     За задумом ректора Юрія Ладиславовича Бошицького  капличка стане центром духовного життя студентства, а ім’я святителя – орієнтиром у житті кожного, хто навчається і працює в інституті.
     Засновник вищого навчального закладу європейського типу в Україні Києво-Могилянської Академії, Петро Могила вважається покровителем освіти, науки та мистецтва.  Як виходець зі знатного роду,  Петро отримав прекрасну європейську освіту спочатку в Голландії, а потім у Парижі.  Прикметно, що вихованням юнака опікувалися коронний канцлер й великий гетьман коронний Речі Посполитої Станіслав Жолкевський. У традиціях знатних родин XVI-XVII ст. польська геральдика виводила походження родини Могил від знаменитого римлянина Муція Сцеволи, нащадки якого перейшли з Риму до Греції, а звідти — в Молдову.
     Повернувшись на батьківщину, майбутній святитель поступив на службу в польську армію і навіть брав участь в одній з битв з турками. Але військова кар’єра не захопила молодого аристократа. Врешті-решт, він став на шлях служіння православ’ю, промінявши  блискучу мирську кар’єру на скромну чернечу келію. Був обраний спочатку архімандритом Києво-Печерської лаври, а потім митрополитом Київським. Домігся від влади прийняття постанов про юридичне визнання Православної Церкви



     Як зазначав Михайло Грушевський, святий Петро Могила «зумів вибрати перспективу розвитку народу й країни». Засобом до здійснення своїх намірів він обрав найперше освіту. Проте, заслуги святителя далеко не вичерпуються сказаним. Його особистий подвиг служіння Богові  й донині залишається великою тайною.
     Юрій Ладиславович високо оцінив роботу будівельників, яким було довірено облаштування каплички. Разом із керуючим справами РІ КУП НАНУ Володимиром Леоновичем Якимчуком він обговорив кожну деталь майбутнього функціонування новоствореного духовного центру.
     Адже капличка – це не просто символ, а місце, де можна відчути живу участь святителя у власній твоїй долі.