Зустріч студентів РІ КУП НАНУ з ректором Рівненської духовної семінарії

18 Листопада, 2019

До Рівненського інституту Київського університету права НАН України завітав ректор Рівненської духовної семінарії протоієрей Віталій Лотоцький. Після проведеної екскурсії приміщенням інституту, він зустрівся зі студентами в аудиторії Небесної сотні.

Темою його розповіді став іконопис як носій високих духовних цінностей, та один із засобів морально-естетичного виховання. Отець Віталій наголошує, що іконописець має бути глибоко віруючою, духовною та відповідальною людиною. Він має дотримуватися чистого образу життя та виконувати ряд церковних канонів, постів, жити проблемами церковної громади.

dsc_7485.jpg

dsc_7486.jpg

dsc_7490.jpg
 dsc_7494.jpg

dsc_7498.jpg
 dsc_7516.jpg
 dsc_7509.jpg
 dsc_7512.jpg

Ректор розповів також про  те, що мати свій почерк і дати волю фантазії може художник, а іконописець мусить дотримуватися канонічних рамок. Студенти дізналися і про  п’ять фундаментальних відмінностей між іконою та картиною.

dsc_7489.jpg

dsc_7491.jpg

dsc_7507.jpg

А для інститутської бібліотеки ректор РДС подарував книги, які порушують важливі для кожного християнина теми- роль і значення молитви, розвиток та знищення наших духовних святинь, історію поділу української церкви, зраду деяких церковників під час анексії Криму та окупації Донбасу Росією, тощо. Для поглибленого вивчення дисципліни «Канонічне право» студенти зможуть використовувати аналітичний матеріал з історико-богословського щорічного журналу Рівненської духовної семінарії «Андріївський вісник», частина номерів якого також була презентована протоієреєм.

dsc_7502.jpg

dsc_7503.jpg

Наостанок директор Рівненського інституту Київського університету права НАН України Володимир Леонович Якимчук, дякуючи отцю Віталію за духовну підтримку студентства, подарував буклети, що рекламують діяльність університету, та запропонував подібні зустрічі зробити систематичними.