Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

«10 найвидатніших пам’яток історії та культури України» – відкрита лекція членів студентського парламенту Рівненського інституту КУП НАНУ

21 Квітня, 2023

 94.jpg У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць, а в Україні – День пам’яток історії та культури.
Головною метою заходу було нагадати суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. Адже Україна – це держава з багатовіковою історією та культурою.
   У своєму виступі президент студентського парламенту інституту Катерина Степанець зазначила, що кожна епоха залишає нам у спадщину пам’ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію чи особистість. У кожному регіоні є свої визначні пам’ятки − перлини української землі. Як ось, наприклад, Воскресенський собор в Сумах чи «Кам’яна могила» біля Мелітополя.

91.jpg

 
 
 92.jpg
 
 
93.jpg

    «Україна сповнена своїми дивами. Вона несказанно багата на культурні пам’ятники та різні історичні визначні пам’ятки та чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас» – саме такий висновок зробили студенти після перегляду презентації, створеної міністром відділу культури та освіти студпарламенту Владиславою Стецюк.
    Відбулось активне обговорення між студентами та ст. викладачкою кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін закладу Ганною Дикун щодо проблеми занепаду більшості пам’яток та визначних місць України. Сьогодні внаслідок дій російської армії, на території нашої держави зруйновані численні пам’ятки архітектури. Серед них церкви, мечеті, синагоги, театри, пам’ятники, бібліотеки, музеї. Понівечені цілі міста – Чернігів, Суми, Харків, Маріуполь. Міністерство культури та інформаційної політики вже зафіксовано більше 200 епізодів воєнних злочинів рф проти культурної спадщини в Україні.  
   Директор інституту Іван Вєтров, долучившись до обговорення, зауважив, що українська історико-культурна спадщина величезна, вона формувалася протягом багатьох століть завдяки впливу культур різних народів. На території України збереглися сліди кількох культурно-історичних епох. І сьогоднішнє свято – привід ще раз привернути увагу широкої громадськості та представників влади до питань захисту і збереження різних місцевих пам’яток і історичних місць та об’єктів всесвітньої культурної спадщини! На завершення продемонстрував власну фотоколекцію найбільш відомих пам’яток історії та культури майже кожного куточка нашої країни, які відвідав за понад 30 років, й порадив усім студентам намагатися доторкнутися до власних витоків історії.