15 квітня студенти, викладачі та працівники бібліотеки РІ КУП НАНУ взяли участь у творчому вечорі Степана Бабія «Ти на своїй землі, серед свого народу»

17 Квітня, 2015

Захід був присвячений  75-річчю від дня народження українського письменника. Його місцем проведення стала  «Світлиця» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки. Важливо підкреслити, що Степан Бабій – заслужений працівник культури України, член Національної Спілки письменників України,  лауреат обласних літературних премій імені Валер’яна Поліщука та імені Світочів. Він є співавтором та ведучим трьох телефільмів про Тараса Шевченка, телефільмів «Одержима» (про Лесю Українку) і «Гурби», а також переможцем рейтингу м. Рівного «Гордість міста» у номінації «Кращий поет» 2005 року. Творчий набуток автора складається з понад тридцяти поетичних збірок, остання з  яких вийшла під назвою  «Слова, що необхідні як патрони» (2014).
     На вечорі прозвучали натхненні рядки поезій ювіляра, Степан Бабій поділився найсокровеннішими спогадами про незабутні роки дитинства та юності, що стали часом змужніння та національного самоусвідомлення. Потреба стверджувати власне українство була для поета насущною упродовж усього життя.

Студенти РІ КУП НАНУ отримали гарну можливість поспілкуватися із представниками літературно-мистецької еліти Рівненщини, відомими діячами «Просвіти» та науковцями.  Необхідно відзначити, що такі зустрічі стали органічною складовою студентського життя. Вони відбуваються у форматі  загальноуніверситетського проекту «Кроки  до прекрасного», що діє під патронатом ректора, професора Юрія Ладиславовича Бошицького. У Рівненському інституті цей проект знайшов належну підтримку в особі керуючого справами РІ КУП НАНУ  В.Л. Якимчука. Активним учасником та організатором подібних заходів є бібліотека РІ КУП НАНУ та кафедра гуманітарних дисциплін.