7 квітня завершився візит ректора Мішкольцького університету професора Андроша Торми до РІ КУП НАНУ
Програма візиту професора Андроша Торми до Рівненського інституту КУП НАНУ була досить насиченою. Другий день перебування поважного гостя розпочався діловою зустріччю із начальником управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Григорієм Таргонським. Спільно із керуючим справами РІ КУП НАНУ Володимиром Якимчуком високі посадовці обговорили варіанти можливої співпраці рівненських вишів, зокрема РІ КУП НАНУ, із університетом Мішкольца. Було прийнято рішення про обмін ста студентами, які щорічно отримають можливість навчатися у престижному закладі європейського взірця. Натомість студенти Угорщини відвідають Рівне.
Також пан Торма провів відеотур Мішкольцьким університетом та на черговому майстер-класі представив угорську систему освіти. Він підкреслив, що за останні кілька років вона була повністю приведена до європейських стандартів. Тут студенти можуть отримати ступінь бакалавра, магістра, а також доктора філософії. Бакалаврат триває 3-4 роки, магістратура – 1 або 2 роки, а щоб отримати ступінь доктора потрібно буде провчитись ще 1-2 роки.
Навчання в Угорщині ведеться угорською, англійською, німецькою та французькою мовами. У деяких університетах практикується вивчення кількох іноземних мов, так що, закінчивши бакалаврат, студент може похвалитися знанням трьох, а то й чотирьох іноземних мов.
Кожні вісім років усі вищі навчальні заклади зобов’язані проходити ліцензування і акредитацію, у процесі яких оцінюється якість викладання, зміст навчальних програм та результати науково-технічних досліджень. Такий суворий підхід створює додаткові гарантії, що знання, отримані в Угорщині стануть міцною основою для подальшої кар’єри. Важливо було дізнатися, що угорські дипломи і вчені ступені визнаються не лише в Європейському Союзі, а також в США і Канаді, і при цьому освіта в Угорщині є значно дешевшою.
Після завершення майстер-класу професор Торма оглянув фотовиставку Рівненського митця, Олександра Харвата. Вона відбувається у рамках загальноуніверситетського проекту «Інтелектуальна власність України: перлини живопису для студентської молоді», що діє під патронатом ректора, професора Юрія Бошицького. Олександру Харвату на знак високого визнання його творчості від імені ректора було вручено сертифікат КУП НАНУ.
Візит на Рівненщину Андроша Торми завершився екскурсією до музею бурштину, а також знайомством із виставкою кованих робіт рівненського майстра Ніни Кроки.