Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

БІБЛІОТЕКА РІ КУП НАНУ ПІДГОТУВАЛА ВИСТАВКУ ДО ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИМ У БАБИНОМУ ЯРУ

29 Вересня, 2023

Жодних часових проміжків і будь-яких термінів не мають скорботні події 1941 року –  вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру. У роки окупації Києва німцями саме ця околиця стала місцем масових розстрілів євреїв та циган, радянських військовополонених, в’язнів Сирецького концтабору, підпільників, членів ОУН, душевнохворих та заручників.

 img_33031.jpg
 
 
 
img_33011.jpg

 З 29 вересня 1941 року і до жовтня 1943 року гітлерівські окупаційні власті знищили понад 150 тис. осіб- це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок. Як свідчать дані, найстаршій жертві було 103 роки, наймолодшій – лише три дні.
Незнання або заперечення історії веде до її повторення. Через 81 рік, 24 лютого, новий безжальний ворог — нацистська Росія — атакувала Київ. Після місяця невдалих спроб російських окупантів взяти Київ, українські військові вигнали їх з Київської області та звільнили окуповану її частину. Після звільнення захоплених передмість Києва – Бучі, Ірпеня, Бородянки, Мощуна, Макарова, а через пів року вже Ізюма, Куп’янська та міст і містечок Харківщини відкрилася страшна правда про масові злочини росіян проти людяності, які кваліфікують як геноцид українського народу.
Підготовлена бібліотекою РІ КУП НАНУ тематична виставка «Бабин Яр: без права на забуття» є нагодою не тільки згадати жертв війни та Голокосту, але й викрити людиноненависницьку політику нацизму, вшанувати героїв опору, формувати історичну пам’ять сучасників та їх вміння критично аналізувати історичні та літературні факти, виховувати студентську молодь на прикладах взаємоповаги між народами та поглиблювати їх почуття патріотизму й національної свідомості.