Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Бібліотека РІ КУП НАНУ провела спільний захід із Рівненською бібліотекою для молоді по вшануванню пам’яті жертв Голодомору

23 Листопада, 2016

     Вже кілька років поспіль в останній тиждень листопада в Україні вшановують пам’ять  жертв голодомору 1932-1933 років. По всій країні відбуваються заходи, присвячені цій трагічній сторінці української історії. Бібліотека РІ КУП НАН України вже традиційно спільно з Рівненською обласною бібліотекою для молоді долучились до висвітлення правди про геноцид нації, провівши вечір – реквієм «Вогонь скорботи палає в серці».
     Участь у заході взяли студенти першого курсу РІ КУП НАНУ, для яких провідний бібліотекар читального залу Рівненської бібліотеки для молоді Ганна Копильців та завідувач сектору періодики цієї книгозбірні Марія Войцеховська відкривали маловідомі факти цієї кривавої рани в історії нашого народу, розповідали, як з плином часу з’являлися нові літературні твори, нове осмислення фактів і наслідків штучного голоду. Першим твором про жахіття Голодомору в Україні став роман Уласа Самчука «Марія», а наймасштабнішим в українській літературі про Голодомор вважається роман Василя Барки «Жовтий князь». Як зазначила завідувач бібліотеки РІ КУП  О. П. Сіончук, сьогоднішній вечір – реквієм є своєрідною панахидою за померлими та запорукою повернення нашому народу почуття сили і гідності, пронесених через масові смерті, біль і страждання, що йому довелось пережити.


     Окрім цього, присутні мали можливість переглянути короткометражний документальний фільм  Сайту Свобода «Великий злам. Голод» про українське село тих часів і власне, яка цілеспрямована політика уряду призвела до голодомору 1932 – 1933 років.
     За словами куратора групи П-12 Г. П. Дикун, визнаючи українських селян жертвами геноциду 1932-33 років, ми не лише увічнюємо пам’ять про загиблих, а прагнемо постати справді державотворчою нацією, цивілізованою і гуманною, шанобливою і культурною, здатною до прозріння і спокути. А С.Л. Повзун зазначила, що відродження можливе лише тоді, коли народ не втратив своєї Пам’яті, і саме сприяння поверненню історичної пам’яті про голодомор 1932-1933 років є однією із складових навчально-виховної функції, адже це формує у студента повагу та співпереживання до минулого України.