Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Підписання угоди про співпрацю між КУП НАНУ та університетом М. Кюрі-Склодовької в Любліні (Польща)

24 Жовтня, 2010

     На запрошення ректора університету ім. Марії – Кюрі Складовської проф. Анджея Добровського, ректор КУП НАН України проф. Юрій Бошицький відвідав урочистості з нагоди інавгурації студентів та 66 – річчя від дня народження партнерського навчального закладу.

Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської.

     
Марія Кюрі-Склодовська – видатний вчений, двічі лауреат Нобелівської премії. Сучасні освітні технології, чисельні державні та міжнародні нагороди в сфері науки, неоціненний науковий доробок в галузях фундаментальних наукових досліджень – це дух Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської, який було засновано 1944 року.
     
В університеті діють факультети хімії, біології, економічний факультет, філософський факультет, факультет політології і психології, мистецтвознавчий факультет та факультет права та адміністрації. Докладна інформація на сайті: www.umcs.lublin.pl
     
Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської є одним із засновників Європейського Колегіуму польських і українських університетів. Колегіум є польсько-українською освітньою установою. Головною метою Колегіуму є формування майбутньої польської й української еліти, що діяла б на благо співпраці між обома країнами. Особливе місце в місії Європейського Колегіуму займає європейський вимір: формування європейської свідомості молодих польських та українських вчених.



     
Під час візиту ректорами була підписана рамкова угода про академічну співпрацю в сфері спільних освітніх програм на I, II та III рівні навчання за бакалаврською системою а також про подвійне диполмування. Вже найближчим часом в рамках даної угоди, буде розроблено сумісну освітню програму з визначених дисциплін та спеціальностей, і з наступного навчального року наш університет планує розпочати обмін або прийом на відповідне навчання студентів з партнерського навчального закладу, прийом на роботу на визначений термін науково-дидактичних працівників з партнерського університету з метою підвищення ефективності навчального процесу та впровадження освітніх програм з визначених дисциплін та спеціальностей, впроваджено систему постійного обміну інформацією, матеріалами, спільне видання наукової літератури, а також подвійне дипломування студентів.