Студентський актив КУП НАНУ відвідав єдиний на Україні музей космонавтики імені Сергія Корольова
У рамках програми «Пізнай свій край», яка другий рік поспіль діє в КУП НАН України під патронатом ректора університету, професора Юрія Бошицького, студентський актив за рахунок коштів університету подорожував до міста Житомира, міста дружинника князів Аскольда і Діра.
Із оглядової екскурсії студенти довідались, що місто Житомир занесений до державного реєстру історичних міст України (початок заснування його – 884 рік).
У 1428 році м.Житомиру було надано Магдебурзьке право і затверджено його перший герб.
У 1775 році польською конституцією Житомир визнаний в числі столичних міст польської корони другим за значенням після Кракова.
В одному з будинків за адресою майдан Корольова, 9 у жовтні 1846 року побував Т.Г.Шевченко.
А ще це місто близьке нам тим, що понад 124 мешканці міста Житомира та області навчаються в КУП НАН України.
Житомиряни пишаються тим, що у 1907 році в їх місті народився майбутній основоположник практичної космонавтики Сергій Корольов.
Улюбленим дітищем житомирян, окрасою й гордістю міста та області є музей космонавтики імені С.П.Корольова.
Експонати музею глибоко вразили нас філософією людського буття. Під час розповіді екскурсовода ми переконалися, що це не просто музей історії техніки, це – музей Людини, що вміє, долаючи труднощі й численні перепони, створювати чудеса техніки, це музей здійсненої мрії.
Сергія Павловича Корольова порівнюють з полководцем – за здатність згуртувати, повести за собою людей, вибрати стратегічний напрям, взяти на себе відповідальність. А ще – це була дивної сили духу людина, безмежно віддана своїй мрії, своїй справі. Постать цієї людини гідна для наслідування. Нам, майбутнім юристам, слід за взірець взяти ці риси характеру.
Не тільки про новини космонавтики ми дізналися в музеї, не тільки познайомилися з її історією, а й доторкнулися до історичних експонатів, які є лише в цьому музеї. Таким є спускний апарат космічного корабля «Союз – 27» (оригінал) та багато інших експонатів.
Атмосфера експонатів у музеї створює неповторну, магічну ауру, яка впливає на духовний розвиток відвідувачів.
Слова щирої вдячності висловлюємо ректорові, професору Юрію Бошицькому за можливість побувати у неповторному місті та отримати незабутні враження.
Студентське самоврядування.