Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Студенти І курсу Рівненського інституту КУП НАН України відвідали Рівненський обласний краєзнавчий музей

1 Квітня, 2019

          В рамках програми «Пізнай свій край» ст. викладач кафедри гуманітарних дисциплін Ганна Дикун  та студенти І курсу відвідали екскурсію «Волинський іконопис ХІІІ – ХVIIІ ст.», де  представлені кращі зразки волинського малярства XІІІ –ХVIIІ ст. з колекції музею. Автором виставки є Віктор  Луц. Майже всі ікони репрезентовані в залах були відреставровані у Львівському філіалі ДНДРМ (тепер Львівський філіал Українського науково-дослідного реставраційного центру).

img-7eab09b44ec3d85260c255c347d90e52-v.jpg

img-ac8f94d39cf09ce2795b94bf75c5ea54-v.jpg

img-0d76cb86506acd32512c15cfe5be4c50-v.jpg


        Цікава та фахова розповідь екскурсовода Віктора  Луца дала можливість студентам пізнати прекрасний світ народної ікони, зрозуміти її непересічне значення для української культури. Під час розповіді вони також дізналися про художні особливості народного іконопису, його найбільш характерні риси, сюжети та тематику їх творів.
        Головна увага в екскурсії була приділена розвитку локальних мистецьких осередків народного іконопису на теренах Рівненської області, і зокрема тих, що існували в поліських районах області. Докладно розглядалась творчість майстрів острозької іконописної майстерні першої половини XVIII ст. Виготовлені в ній ікони користувались великим попитом серед населення Волині. І сьогодні вони не залишають байдужими відвідувачів музею.
        Дана екскурсія є своєрідним наочним посібником, де представлені лише оригінальні експонати. Вона допоможе студентам краще засвоїти матеріал при вивченні історії української культури.