Студенти І курсу Рівненського інституту КУП НАН України взяли участь у тематичній зустрічі «Пересопницьке Євангеліє – духовна святиня українського народу»

20 Лютого, 2020

Вона  відбулася  в Рівненській обласній бібліотеці та організована спільно з Культурно-археологічним центром «Пересопниця».
    Відкриваючи захід директор бібліотеки Валентина Ярощук, наголосила, що захід приурочений до Всесвітнього року Біблії і  всі охочі  зможуть більшою мірою пізнати Нобельське Євангеліє, Острозьку Біблію, Дубенське четвероєвангеліє.
    Пересопницьке рукописне Євангеліє 1561 року є дивовижним явищем нашої культури, унікальною пам’яткою мови, мистецтва, літератури, релігійно-філософської думки свого часу. Як явище культурного життя, ця книга невіддільна від своєї епохи. Виникнення Пересопницького рукопису продиктоване потребами духовності українського народу, зокрема вимогами пропаганди християнсько-релігійної духовності на грунті живої української мови.

img-8cfb4e9ae74fe3db2b7865721ba42d3f-v.jpg

img-53a4e0c57858bd8383dfb0f3238a511a-v.jpg

img-dd2f5c40570d4a4d118fddee76b040fa-v.jpg

Протягом п’яти років писалася ця унікальна книга. Почато її, як свідчить переписувач, у серпні 1556 року в Заславському монастирі (нині м. Ізяслав Хмельницької обл.), а продовжено й завершено працю у Пересопниці, «при церкві Рождества Богородиці Родичина (Богородичного) монастиря» наприкінці літа (29 серпня) 1561 року.
  «Пересопницьке Євангеліє» – вишукана рукописна книга, розкішно виготовлена й оздоблена у традиціях стародавнього книжництва. Рукописи складають 960 сторінок тексту, виконаних на тонких пергаментних листках. Писано книгу крупним урочистим шрифтом (установом), найскладнішим і найповажнішим серед давніх шрифтів. Є у рукописі майстерно виконані золотом та фарбами малюнки – портрети євангелістів.
  Намісник Пересопницького Різдво-Богородичного монастиря ігумен Григорій розповів присутнім про значення Святого письма – Пересопницького Євангелія у житті кожної людини.
    Наукові співробітники Культурно-археологічного центру «Пересопниця» Оксана Жарська та Віра Власюк познайомили відвідувачів з історією Пересопницького Євангелія, його факсимільним виданням.
   Студенти разом зі старшим викладачем кафедри гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ Ганною Дикун мали можливість познайомитися з книжковою виставкою, на якій були представлені книги, збірники конференцій, художні твори, фотоальбоми рівненських авторів та науковців України, присвячені Пересопниці та Пересопницькому Євангелію.
   Завершив зустріч перегляд документального фільму рівненського журналіста Олексія Бухала «Так було…», який ознайомив присутніх з історією міста Пересопниця.