Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Студенти РІ КУП НАНУ відвідали обласний краєзнавчий музей

24 Вересня, 2012

    22 вересня Україна відзначає День партизанської слави. 70 років тому розпочалася підпільно-партизанська боротьба українського народу з фашизмом у період Великої Вітчизняної війни. Напередодні цього дня студенти Рівненського інституту Київського університету права НАН України відвідали Обласний краєзнавчий музей , де відбулась цікава екскурсія  та перегляд експозиції на цю тему. У цей вересневий день 1941 року, коли війська фашистської Німеччини займали міста і села України, у Спадщанському лісі недалеко від Путивля на Сумщині партизанський генерал Сидір Ковпак у наказі №1 оголосив особовий склад партизанського загону, в якому налічувалося близько чотирьох десятків чоловік. Через деякий час у ньому вже було понад дві тисячі бійців.
     Партизанський рух є важливою складовою боротьби народів проти іноземних загарбників на окупованій ними території у національно-визвольних війнах. Партизанські форми боротьби відомі з давніх часів. Вони використовувались в Україні у період селянсько-козацьких повстань проти польського панування кінця XVI початку XVII ст., визвольної війни українського народу 1648-1654 років на чолі з Богданом Хмельницьким. Широкий партизанський рух розгорнувся під час вітчизняної війни 1812 р. проти французьких військ Наполеона. Але те, що було в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, не мало собі рівних в історії за своїм характером, розмахом, масовістю й організованістю. Він став воістину всенародним рухом боротьби проти німецько-фашистських загарбників.


     Найбільш активною і дієвою формою партизанського руху була збройна боротьба партизанських формувань. В Україні діяла величезна партизанська армія – 55 з’єднань, майже 2 тис. загонів та самостійних диверсійно-розвідувальних груп, в яких воювало понад 500 тис. партизанів. Найбільш відомі прославлені керівники партизанських загонів і з’єднань Герої Радянського Союзу С.Ковпак (двічі), О.Федоров (двічі), Д.Медведєв, П.Вершигора, М.Наумов, М.Попудренко, С.Руднєв, О.Сабуров, Ю.Збанацький, І.Копьонкін, інші командири – В.Бегма, П.Куманьок, С.Маликов, Я.Мельник, А.Одуха, С.Олексенко, В.Русин, О.Тканко та багато інших.
     Цими  відвідинами   музею студенти зробили крок в  історію Великої Вітчизняної війни,   це дало їм можливість зрозуміти великий подвиг тих людей які вірно стояли до кінця за наше мирне небо сьогодні!

                                                                                                Сумченко Наталія