Студенти РІ КУП НАНУ відзначили Всесвітній день соціальної справедливості

21 Лютого, 2018

Девізом святкування було обрано слова В. Гюго «Бути добрим зовсім не важко: важко бути справедливим».
       Для майбутніх юристів  справедливість є особливою категорією, що позначає невід’ємне природне право людини та один із найцінніших здобутків будь-якого суспільства, за який варто боротися. Сфера застосовування цього поняття безмежна, вона охоплює політичні та економічні системи, закони, соціальні інститути, міждержавні відносини, оцінки, судження, установки, рішення, вчинки, життєві позиції людей і навіть розподіл везіння та невдач. Саме тому Всесвітній день соціальної справедливості сприймають як один з інструментів досягнення соціального діалогу для формування справедливого суспільства. Невипадково рішення про появу цього свята оголосили на Генеральній асамблеї ООН 26 листопада 2007 року, а в Україні його офіційно почали відзначати з 2009 року.
       Ініціатором відзначення цього свята стали студенти  четвертого курсу на чолі з куратором старшим викладачем кафедри юридичних дисциплін Світланою Леонідівною Повзун. У рамках святкування було організовано тематичну виставку та підготовлено належний ілюстративний макет, де студенти хотіли донести, що соціальна справедливість — це не просто етичний імператив, а основа національної стабільності та глобального благополуччя. Рівні можливості, солідарність і повага прав людини вкрай важливі для повноцінного освоєння продуктивного потенціалу націй і народів.