Студенти РІ КУП НАНУ взяли участь у літературному вечорі

23 Лютого, 2017

22 березня 2017 року в рамках загальноуніверситетського проекту «Інтелектуальна власність: перлини художньої літератури для студентської молоді» студенти 2 – го курсу взяли участь у літературному вечорі  «Поети Празької школи», присвячений 120-й річниці від дня народження українського поета Є. Маланюка та 115-й річниці від дня народження О. Лятуринської.

Завідувач абонементом Рівненської державної обласної бібліотеки Н.І.Слимак, а саме в стінах цієї книгозбірні відбувалось свято, акцентувала, що  ім’я цих поетів стало відомим широкому загалу лише на початку 90-х років минулого століття. Довгий час творчий доробок цих самобутніх і талановитих українців був заборонений.
     Провідний бібліотекар Л.А.Василевська у своєму виступі наголосила, що  «Празька школа» – це умовна назва українських поетів і письменників міжвоєнного двадцятиліття в еміграції, переважно у Подєбрадах та Празі. Представники «Празької школи» – це передусім поети, покликані у літературу бажанням оповісти про себе і свій час. ЇЇ основу складали вчорашні учасники визвольних змагань 1917–1921 pоків, інтерновані в табори, зокрема на землях Польщі.

Для глибшого розкриття постатей поетів бібліотекарями були підготовлені книжкові виставки «Поетична особистість Євгена Маланюка» та «Княгиня української духовності».

Прес-центр РІ КУП НАНУ