Студенти РІ КУП НАНУ взяли участь у заходах, приурочених 202-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка

10 Березня, 2016

Урочистості розпочалися покладанням квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку на майдані Незалежності. Дійство  супроводжувалося виконанням поетичних творів Великого Кобзаря, які були покладені на музику і стали органічним набутком народної пісенної скарбниці.  Після цього відбувся поетичний марафон «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій…». Поетична Шевченкіана, так розлого представлена декламаторами, включала не тільки твори пафосного, гостро публіцистичного змісту,  а й такі, що свідчать про нерозривну єдність поета  з волинською землею. У жовтні 1846 року, коли Т. Г. Шевченко став художником Археографічної комісії, йому випало  здійснити подорож на захід України, побувати в одному з найдавніших у слов’янському світі Почаївському монастирі,  разом із однодумцями опікуватися пам’ятками старовини, робити записи унікальних зразків народної творчості.

Особливі враження у присутніх викликала літературно-музична композиції, що відбулася в обласному музично-драматичному театрі.
     Серед заходів, передбачених процедурою святкування на 9 березня, і мистецька акція «Тарасова свіча», яку проведе обласна спілка письменників України.
     Світло цієї свічі ще довго зігріватиме рівнян та гостей міста, а для студентів вона стане ще одним поштовхом для осмислення міри власної причетності до долі рідного краю.