Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Студенти РІ КУП НАНУ взяли участь в обговоренні питань правового забезпечення патентування

25 Жовтня, 2018

        24 жовтня 2018 року у відділі інформації та документів виробничої тематики Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась ділова зустріч запрошених студентів вузів та слухачів Малої академії наук області  з представниками Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – адвоката Шевчука Віктора Сергійовича та інтегратора центру Оксани Подоляк. До розмови був залучений і заслужений винахідник України Бернадський Віктор Антонович.

dsc_1631.jpg

dsc_1644.jpg

 dsc_1628.jpg


         Що таке інтелектуальна власність? Як захиститися від використання технічного рішення (винаходу або корисної моделі) конкурентами? Який обрати спосіб захисту: патентування чи збереження в таємниці? На ці та інші питання присутні отримали відповідь від юристів.
       А професор кафедри методики викладання фізики та хімії Рівненського державного гуманітарного університету, кандидат фізико-математичних наук, відмінник освіти України, заслужений винахідник України В. А. Бернадський, спираючись на власний досвід, розповів про практичні аспекти отримання патенту, адже нині Віктор Антонович має 72 авторських свідоцтв і патентів України в галузі мікроелектроніки, індикаторної техніки і медицини. Ним отримані патенти на пристрої для боротьби з ураганами та іншими стихійними лихами на земній кулі, індикатори та перетворювачі зображення, пристрої в галузі цементного виробництва, пристрої для впливу на дихальну систему людини. Бернадцький – також автор моделей засобів захисту воїнів АТО – каски військової з підвищеним захистом, бронежилета, аеродинамічного стабілізатора реактивних снарядів.
         На завершення зустрічі зав. бібліотеки РІ КУП НАНУ О.П.Сіончук та інтегратор Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  Оксана Подоляк домовились про проведення подальших  спільних заходів, мета  яких полягатиме в тому, щоб показати студентам практичний аспект здійснення адвокатської діяльності, розповісти про її особливості, допомогти студентам визначитися з галузевим юридичним спрямуванням в подальшій професійній діяльності.