Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Студенти Рівненського інституту КУП НАН України долучились до акції «Протидій торгівлі людьми»

2 Грудня, 2021

   Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

dsc_1530.jpg

dsc_1550.jpg

dsc_1513.jpg

   Зараз, в наш високотехнологічний і цивілізований вік, рабство здається чимось давно забутим, яке давно пішло в далеке середньовічне минуле. Але, на жаль, це не так. І тепер, досі процвітає у світі торгівля людьми. Дослідниками виносяться чіткі критерії щодо визначення категорії рабського стану людини по відношенню до навколишнього соціуму. Це і люди, які були загнані в тому числі і в сексуальне рабство. У категорію рабів входять ті, хто працює з примусу, за борги або проти своєї волі. До рабів, на жаль (і це реалії сучасного світу!), відносяться і ті, хто народився в неволі. Все це і багато інших форм рабства порушують права людини, принижують її людську гідність і суперечать законам цивілізованого світу.
   Студенти ІІ та ІІІ курсів Рівненського інституту під керівництвом завідувача кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін РІ КУП НАНУ Олени Матвійчук та ст. викладача кафедри гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ Ганни Дикун взяли участь у роботі  пункту консультування ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка», який працював сьогодні в центрі м. Рівного. Метою заходу було підвищити рівень обізнаності населення щодо проблеми торгiвлi людьми, поширити важливу інформацію про нові тенденції та виклики, а також про небезпеку, яку вона становить для людини. Трудова та сексуальна експлуатація, примусова праця та жебрацтво, торгівля дітьми, втягнення в злочинну діяльність, незаконне вилучення органів тощо – все це реальні прояви торгівлі людьми в нашому сьогоденні.

   Процеси скасування рабства без широкого міжнародного розголосу, схоже, мають тенденцію повертатися назад. Ця тема не повинна залишатися без уваги і Міжнародний день боротьби за скасування рабства – хороший привід провести об’єктивну самооцінку нинішнього стану людства.
   Пам’ятайте, що стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!