Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

СТУДЕНТИ РІВНЕНСЬКОГО ІНСТИТУТУ КУП НАН УКРАЇНИ ПРО ПАМ’ЯТКИ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

19 Квітня, 2024

19 квітня в Рівненському інституті КУП НАНУ відбулась відкрита лекція на тему «10 найвидатніших пам’яток історії та культури України» і приурочено Міжнародному дню пам’яток та визначних місць,  що був започаткований в липні 1983 р. Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць, створеної при ЮНЕСКО.

Відкриваючи захід, його організаторка  старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Ганна Дикун підкреслила, що  завданням цього свята є потреба вкотре нагадати світовому товариству про розмаїття культурної спадщини, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. Щодо України, то ця спадщина є своєрідним духовним літописом  її багатовікової історії.

У виступах голови студентського парламенту інституту Владислави Стецюк та випускниці інституту Катерини Степанець була озвучена історія створення найвідоміших пам’яток культури України, численні легенди, які й донині хвилюють тих, кому не байдужа історична пам’ять народу.

У процесі активного обговорення проблеми збереження культурної спадщини студенти з болем констатували втрату багатьох культурних артефактів вікової історії України, руйнацію культових споруд, архітектурних пам’яток.

Як зауважив директор інституту Іван Вєтров, в умовах війни великого значення для української спільноти набуває формування національної ідентичності через збереження автентичності своїх традицій, через вивчення культури українців та етнічних меншин. Віками транслює наш народ через етнокультуру своє бачення світу. На завершення свята директор продемонстрував власну фотоколекцію найбільш відомих пам’яток історії та культури з майже кожного куточка України, які відвідав за понад 30 років. Своєрідним підсумком свята стали слова: «Культуру треба відкривати, бо в ній ми бачимо себе!»