Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У бібліотеці РІ КУП НАНУ організована виставка до Дня пам’яті і примиренння

8 Травня, 2018
       Шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху та жертв нацизму є священним обов’язком держави та кожного     громадянина України.
       Наразі , парламентарі України затвердили 8 травня Днем пам’яті й примирення, а 9 травня ми відзначатимемо державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.         
       Біль від спогадів про ті події з часом стає меншим й не таким пекучим. Та історична віддаленість допомагає усвідомити масштабність минулих трагедій, провести паралелі з сучасністю, зрозуміти, що насправді тоді відбувалося. І на часі зробити це саме зараз, коли Україна, по суті, знаходиться у стані неоголошеної війни зі своїм колишнім союзником.
        Природно, що для досягнення цієї мети будуть незамінними твори письменників, яким довелося творити в період війни та після Перемоги, перебувати на фронті та бути учасниками бойових дій. Лише 440 українських літераторів 1941 року стали до лав діючої армії на захист свободи від фашизму.

img-4c4c539bc96e949bbf0810c5829527a0-v.jpg


       Саме тому, в дні вшанування пам’яті визволителів, у бібліотеці РІ КУП НАНУ організована виставка художньої літератури про події Другої світової «В книжковій пам’яті- миттєвості війни». Адже, жоден з живучих нині молодих вже не може об’єктивно оцінити масштаб трагедії радянського народу під час Великої Вітчизняної війни. Однак, при наявності бажання представники цих поколінь завжди можуть звернутися до видань очевидців, ознайомитися з відповідними документами та художніми оповідями про трагедію, тим самим відкоригувавши своє уявлення про ті роки.