У РІ КУП НАНУ відбулася презентація полотен львівського художника Леоніда Ковриги

9 Жовтня, 2015

Виставка засвідчила дієвість  загальноуніверситетського проекту «Інтелектуальна власність України – перлини живопису для студентської молоді», започаткованого ректором, Заслуженим юристом України Юрієм Ладиславовичем  Бошицьким,  з ініціативи якого ось уже кілька років поспіль студенти мають можливість  знайомитися зі здобутками сучасного мистецтва та його безпосередніми творцями.
     Невипадково хол Рівненського інституту перетворився  у своєрідну виставкову залу, де й відбулася презентація полотен львівського художника Леоніда Ковриги.  Усі вони дещо романтичні, подекуди амбіційні, іноді несподівано сміливі. Художній стиль автора  – еклектичний: він поєднує деякі сюрреалістичні імпресіоністичні та реалістичні елементи,  що у цілому  творять цілий світ фантасмагорій, бутафорій, метафор і художніх порівнянь. Прикметно, що живописець є земляком рівненчан, оскільки народився у с. Острів  Рівненської обл. Його роботи зберігаються у багатьох колекціях світу (Італія, США, Австрія, Швейцарія, Польща, Чехія, Ватикан та інші). Зараз Леонід Коврига мешкає у Львові і називає себе вільним художником.

Особливо вразила Леоніда Ковригу екскурсія інститутом, яку перед презентацією  провів керуючий справами РІ КУП НАНУ Володимир Леонович Якимчук. Власне він і відкрив мистецьку імпрезу, на яку були запрошені і поділилися враженнями від полотен митця відомі високопосадовці, вчені, юристи та політики Рівненщини. Серед них заступник начальника управління освіти ОДА  Петро Миколайович Коржевський,  начальник головного управління юстиції в Рівненській області Іванна Василівна Смачило,  директор Рівненського обласного центру правової допомоги Василь Петрович Овдіюк та його заступник Сергій Васильович Іллюк, начальник головного управління статистики в Рівненській області Юрій Віталійович Мороз, заступник директора Рівненського обласного краєзнавчого музею Олег Степанович  Романчук,  директор підприємства «Маєток» Сергій Олександрович Мудрик, професор кафедри природооблаштування та гідромеліорації Григорій Іванович Сапсай,  голова ВО «Самопоміч» в Рівненській області Ігор Костянтинович Ковалець, мистецтвознавець Микола Миколайович Бендюк  та ін. Таке високе представництво засвідчило неабияку зацікавленість ініціативами ректора, які знаходять на Рівненщині всебічну підтримку.

У рамках зустрічі та з нагоди  Дня юриста директор Рівненського обласного центру правової допомоги Василь Петрович Овдіюк вручив почесні грамоти керуючому справами РІ КУП НАНУ Володимиру Леоновичу Якимчуку та начальнику головного управління юстиції в Рівненській області Іванні Василівні Смачило за розбудову демократичного правового суспільства та плідну співпрацю з розвитку безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області.

А насамкінець було спільне фото на згадку та задушевні розмови, що вийшли за межі офіціозу.