Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У РІ КУП НАНУ відбулося підведення підсумків роботи І Міжнародної зимової школи з прав людини

2 Березня, 2019

      Фінальне засідання відкрив ректор КУП НАНУ Юрій Бошицький, який підкреслив, що Міжнародна зимова Школа з прав людини є спільним науковим проектом Київського університету права НАНУ та  Батумського державного університету ім. Шота Руставелі. Цільова ідея проведення Школи – підвищення рівня знань в сфері захисту прав людини; встановлення наукових, ділових, гуманітарних і особистісних контактів між представниками молоді для залучення молодого покоління до довготривалої плідної співпраці в інтересах забезпечення і захисту прав людини в Україні та інших країнах, ‒ реалізована повною мірою.

 dsc_5166.jpg
 dsc_5164.jpg
 dsc_5227.jpg


       На думку ректора, під час роботи школи важливо було запропонувати її учасникам не тільки новітні теоретичні напрацювання у сфері права,  а й  ствердити вагу правозастосувального аспекту. Це був один із орієнтирів укладання програми роботи школи.  Я не можу не підкреслити, ‒ сказав Юрій Бошицький, ‒ що у нашій Школі виступили найкращі лектори, ділилися досвідом найкращі юристи- практики,  а серед учасників школи ‒ представники АвстріЇ, Грузії, Чехії, Італії, Угорщини тощо. Невипадково робочими мовами заходу ми обрали українську, російську та англійську. Кожна з мов презентує не тільки культуру певного народу, а й рівень особистісного розвитку кожного знас. Згадаймо, скільки мов знали наші видатні співвітчизники Леся Українка, Іван Франко, Григорій Сковорода! Вони є для нас неабияким прикладом.

dsc_5209.jpg

dsc_5210.jpg
dsc_5211.jpg

dsc_5212.jpg

 dsc_5214.jpg

 dsc_5215.jpg
 dsc_5216.jpg
 dsc_5217.jpg
 dsc_5218.jpg
 dsc_5219.jpg

 dsc_5220.jpg
 dsc_5221.jpg
dsc_5222.jpg

 dsc_5223.jpg
 dsc_5224.jpg


      Прикметно, що місцем роботи школи ми обрали Рівненський інститут Київського університету права НАН України. Рівненщина – легендарний історичний край, що засвідчили численні екскурсії під керівництвом директора РІ КУП НАНУ Володимира Якимчука. Йому, а також співорганізаторам Школи ректор висловив особливу подяку.
         Юрій Бошицький поділився і планами на майбутнє: «Ми хочемо розширити зимову школу і запросити у Рівне представників з Аргентини та Парагваю.  До речі, ректор Парагвайського університету прекрасно розмовляє українською. З Батумським університетом ми стали стратегічними партнерами».

dsc_5230.jpg

 dsc_5234.jpg
 dsc_5239.jpg


         До слова також були запрошені начальник головного територіального управління юстиції в Рівненській області Оксана Сальчук, проректор з наукової роботи КУП НАНУ, доктор юридичних наук, професор кафедри державно-правових та галузевих правових дисциплін Надія Кудерська, директор Рівненської торгово-промислової палати Микола Ярощук, директор РІ КУП НАНУ Володимир Якимчук та ін.
        Насамкінець учасникам школи були вручені сертифікати та пам’ятні подарунки. Дійство завершилося подячним молебнем в інститутській капличці на честь Святителя Петра Могили.