Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У РІ КУП НАНУ відбулися заходи по вшануванню пам’яті загиблих на Майдані

22 Листопада, 2017
    Минуло чотири роки, відколи перші мирні демонстранти вийшли на Майдан Незалежності в Києві для того, щоб висловити свій протест проти згортання процесу євроінтеграції.
    Відтоді, згідно з указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року, в Україні 21 листопада відзначається «День Гідності та Свободи» на честь початку саме в цей день двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). У Рівненському інституті Київського університету права НАН України пройшов цикл заходів, аби вшанувати подвиг повсталих громадян країни та загиблих на Майдані.
    За словами директора РІ КУП НАНУ В.Л. Якимчука, «мотором» протестних акцій стало студентство. Саме молодь розбудила країну, саме вона стала каталізатором Майдану, бо в акціях протесту показала себе основним «горючим матеріалом» Революції Гідності. Студенти де-факто задекларували «нову політику», якісно відмінну від попередньої не лише за назвою, формами, але й за змістом. Директор наголосив на беззаперечній в ті дні підтримці студентів адміністрацією університету , зокрема, ректором КУП НАНУ, професором  Ю.Л.Бошицьким, який навіть дозволив відмінити заняття, аби кожен міг висловити свою громадянську позицію. В.Л.Якимчук зазначив, що саме на молоді лежить найбільша відповідальність за майбутнє країни.
    Наприкінці свого виступу директор попросив вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
    Висловлюючи повагу колективу та студентам РІ КУП НАНУ , до інституту завітали Пантюх Іван Іванович – польовий командир, керівник громадської організації «УНА-УНСО Україна» м. Рівне, учасник подій на Майдані,  Скиба Ніна Михайлівна – волонтер, керівник громадської організації «Жіноча Сотня», яка майже з перших днів також брала участь в протистоянні свавільному режиму, протоієрей Василій Рудницький, та протодиякон Василій- клірики кафедрального Свято-Воскресенського собору.

maydan1s.jpg

 maydan2s.jpg


    У своїй промові Ніна Скиба зазначила, що цей день не є для неї святом, адже ще не досягнуто цілей, за які стояв Майдан, за її словами –21 листопада 2013 року ¬-це день початку боротьби і прозріння. Своїми споминами вона дуже зворушила душі присутніх, адже неможливо залишатись байдужим, коли чуєш про побиття студентів, застрелену поруч дівчину- медика, неймовірну атмосферу єднання під час наступу «Беркуту». Її підтримав і Іван Пантюх, зауваживши, що був дуже здивований, коли на барикади першими кидались молоді дівчата та жінки, як старенькі бабусі в перервах між стріляниною намагались нагодувати майданівців млинцями з варенням. Відповідаючи на запитання студентів, він розповів, як формувались сотні, як проходив вишкіл новобранців, як загинув Сергій Нігоян та Михайло Жизневський.
    Слово взяла і Президент студентського парламенту Софія Олексійовець. Саме її однокурсники, вступивши до інституту в 2014 році і, вперше зайшовши до аудиторії Небесної Сотні, яку своїми силами облаштували їхні старші товариші, і  не маючи змоги особисто брати участь в подіях, які вже розгорнулися на Сході, активно згуртувались і стали організаторами благодійних та волонтерських акцій за підтримки благодійного фонду «Руєвит» та Всеукраїнської акції «Від серця до серця». Софія побажала всім віри та сили духу, патріотизму, реалізації усіх цілей та здійснення всіх задуманих мрій.
    Протоієрей  кафедрального Свято-Воскресенського собору Василій , взявши слово, нагадав про сьогоднішнє свято Архистратига Михаїла,  образ якого є уособленням перемоги добра над злом та темними силами. Святий отець закликав кожного присутнього пам’ятати про жертви Героїв Небесної Сотні та про необхідність кожного змінювати себе задля майбутнього. Клірики провели в студентській капличці  молебень за загиблими, який став завершальною частиною заходів.

maydan3s.jpg

 maydan4s.jpg


    До слова, в бібліотеці інституту розгорнулась тематична книжкова виставка «Революція гідності – шлях до свободи», яка діє вже протягом тижня.
Учасники заходів висловили впевненість , що їх проведення необхідне, адже відбувається донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.