У РІ КУП НАНУ відбувся майстер-клас професора Вісбаденської школи бізнесу, голови Українсько-німецької спілки юристів Райнера Ведде
Ця зустріч актуально вписана у контекст освітнього менеджменту Київського університету права НАН України під егідою ректора, заслуженого юриста України Юрія Ладиславовича Бошицького. Численні майстер-класи у стінах інституту – це не тільки спроба розширити горизонти освітньо-правової діяльності, а передусім – забезпечення живого контакту із представниками модерних трансформацій європейської правової системи. «Для нас є особливо актуальною міжнародна співпраця у науковій та освітній сферах. В умовах нових глобалізаційних викликів координація спільних проектів та програм означає освоєння життєво необхідної траєкторії розвитку», – підкреслив у вступному слові ректор, який також представив присутнім поважного гостя.
Аналізуючи особливості німецької правової системи та правового регулювання господарських відносин Німеччини, професор Райнер Ведде наголосив на тому, що формування корпоративного права є складовою частиною глобальної регулятивної реформи, яка активно відбувається нині у багатьох країнах світу. Її основною метою є спрощення умов здійснення підприємницької діяльності, створення законодавства, яке максимально сприятиме веденню як малого, так і великого бізнесу. Професор зауважив, що в Німеччині відсутня єдина кодифікація корпоративного права, а вагомий вплив має саме конституційне право. Важливе місце в регулюванні цієї сфери належить також Директивам ЄС та рішенням Європейського Суду. У цьому контексті Райнер Ведде розкрив механізм взаємного впливу законодавства ЄС та німецького права у сфері регулювання статусу господарських товариств, звернув увагу на розвиток професійних відносин між юристами України та Німеччини.
Прикметно, що зустріч відбувалася у рамках діалогу. Зокрема, було відзначено, що процес формування корпоративного права в Україні перебуває на стадії стихійного накопичення норм, їх взаємоузгодження та напрацювання єдиних підходів та механізмів у різних галузях законодавства. В Україні донедавна можна було стверджувати відсутність не тільки концептуальних засад формування корпоративного законодавства, а й уявлення про корпоративне право як явище реальної дійсності.
Саме тому зустріч з паном Райнером Ведде спонукала до глибокої професійної рефлексії. Цікавою для присутніх стала також розповідь про систему юридичної освіти Німеччини.
Важливим підсумком зустрічі стали окреслені у процесі діалогу можливі напрямки співпраці у сфері реалізації освітньо-наукових проектів.