Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У РІ КУП НАНУ відбувся реквієм-молебень з нагоди Дня гідності та свободи.

22 Листопада, 2019

      21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме в цей день у 2004 році  розпочалась Помаранчева революція, а в 2013-му «Євромайдан», який перейшов у Революцію гідності і тривав 94 дні. І , якщо в 2004 –му протести пройшли мирно, то події осені 2013-го та зими 2014 років стали справжньою національною трагедією. У мирний час, у центрі Європи прицільним вогнем було вбито десятки громадян України, а Будинок профспілок – спалено вогнем.

dsc_7527.jpg

dsc_7532.jpg

 dsc_7553.jpg

        Вшановуючи пам’ять загиблих та виконуючи розпорядження управління освіти і науки РОДА, в Рівненському інституті Київського університету права НАН України пройшли заходи щодо відзначення Дня свободи і гідності.
В аудиторії Небесної сотні відбулася лекція-реквієм, яку спільно провели директор РІ КУП НАНУ В.Л.Якимчук, начальник обласного управління освіти Г.М.Таргонський та перший заступник керівника Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Н.В.Яцюк.

dsc_7540.jpg

 
 
 dsc_7545.jpg
 
 
dsc_7549.jpg


       У своєму виступі Володимир Леонович згадав, як у 2014 році, на майдані в Києві снайперська куля наздогнала рівнянина Георгія Арутюняна. Виносячи з передової поранених, від пострілу в серце загинув Валерій Опанасюк.   На першій барикаді на Інституській пішов у вічність ще один наш земляк Олександр Храпаченко. Від переохолодження на Майдані помер Іван Городнюк з Березного.
        З гордістю директор назвав імена наших студентів, які брали участь у протестах- Давидовича Олександра, Дрозда Сергія, Шкодича Богдана, Гуржія Роберта, Друзя Сергія, Притиченка Вадима, Добродєєва Вадима та інших.
     Григорій Миколайович Таргонський наголосив на високій ціні справжньої свободи, демократії та європейських ідеалів. В особі студентства Рівненського інституту КУП НАНУ подякував всім навчальним закладам області, які долучились до відзначення Дня гідності та свободи, демонструючи національну самосвідомість та громадянську активність, почуття особистої відповідальності за долю держави та ціннісне ставлення до демократичних свобод, закріплених Конституцією України.
       Наталія Василівна Яцюк зазначила у своєму виступі, що держава починається з кожного з нас, а  збереження пам’яті про загиблих і є гідністю, яку ми сьогодні відзначаємо.

 dsc_7555.jpg
dsc_7557.jpg

 dsc_7570.jpg

          Після закінчення лекції студенти, працівники та гості спустилися в студентську капличку ім. Петра Могили, в якій клірик Свято-Воскресенського кафедрального собору Православної церкви України протоієрей Василь провів молебень за загиблими та за настання миру на території всієї України.
      Революція гідності змінила нашу свідомість. Завдяки зазначеним подіям, українці, нарешті, відчули й усвідомили себе окремою самобутньою нацією, яка прагне мати власний шлях розвитку, звісно, не відокремлений від усього світу, але й не нав’язаний ззовні, який ґрунтувався б на загальнолюдських цінностях. Після Майдану українці змінилися. Народ виріс у Націю. Україна не тільки заговорила, але й продемонструвала себе сильною, яка не боїться викликів часу, війни, економічної чи цивілізаційної катастрофи. «Шукаючи Європу, ми знайшли Україну» – такий лейтмотив був присутній серед тогочасних активістів Майдану, з цим ми живемо і зараз.