У РІ КУП НАНУ відзначили День вишиванки

21 Травня, 2015

21 травня 2015 року в Україні відзначають свято вишиванки. У такий спосіб українці намагаються зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Головна мета цього заходу – пробудити інтерес до культури українського народу, його декоративно – прикладного мистецтва, крім того, звернути увагу на таланти й майстерність земляків.

Долучилися до святкування викладачі та студенти і Рівненського інституту Київського університету права НАН України. Напередодні їхніми силами було організовано збір вишиванок із родинних колекцій: рушники, серветки, сорочки  гарно прикрасили приміщення холу інституту. Особливе захоплення викликали ікони, вишиті майстринями з Полісся. Вони, збережені чи не в кожній оселі, стали  символами чистоти почуттів, безмежної любові до ближнього.

За словами керуючого справами РІ КУП НАНУ В.Л. Якимчука , українська вишивка, як і українська пісня, є знаковими для нашої традиційної культури, тому метою заходу стало викликати інтерес у студентів до історичного минулого народу, його звичаїв і традицій, наблизити їх до перлин народної творчості.
    Проведення виставки свідчить про систематичну виховну роботу в Інституті, зокрема в реалізації загальноуніверситетських проектів «Пізнай свій край» та «Перлини мистецтва – студентській молоді», запроваджених з ініціативи ректора, професора Ю.Л.Бошицького.