У Рівненському інституті КУП НАН України була прочитана лекція «Той голодний тридцять чорний…», присвячена памјяті жертв голодомору

2 Грудня, 2015

Її провела старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін  Ганна Петрівна Дикун для студентів 1-го курсу.
     Предметом аналізу стали не тільки історичні документи, зокрема, постанови Раднаркому УРСР «Про заходи підсилення хлібозаготівлі», «Про занесення на чорну дошку сіл, які злісно саботують хлібозаготівлі», «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів та кооперації і зміцнення громадянської (соціалістичної) власності», а й ті чинники, які призвели до масової смерті мільйонів українських селян.  Викладач підкреслила, що усі емоційні позначення цього явища (голод, великий голод, голодомор, людомор) повною мірою не відтворюють історико-правового аспекту національної трагедії. Найвичерпнішою категорією для з’ясування причин та наслідків голоду є термін геноцид, що за нормами міжнародного права означає повне або часткове винищення національної, етнічної, расової чи релігійної групи.
     Особливої емоційності заходу додали фрагменти поетичних творів, присвячених цій темі, та документальний фільм «Голодомор. Технологія геноциду», перегляд якого нікого не залишив байдужим.