Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У Рівненському інституті КУП НАН України відбулась виставка вишитих робіт, приурочена до Дня матері

20 Травня, 2013

Материнська любов — найсвятіша

     Квітучий травень багатий на свята та традиції. І ось після свята Перемоги на календарі замайоріла ще одна дата. Друга неділя травня – День матері. Безумовно,  День матері – це одне з найзворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що.
     Традиційно уже четвертий рік поспіль в  Рівненському інституті КУП НАН України цей день відзначається виставкою вишитих робіт під назвою «Зігріті теплом рідних рук».  Адже вишивка завжди була символом  материнської любові, щасливої долі, родової пам’яті. Була і залишається.
     Організаторами виставки стали майстер вишивальної справи,ст. викладач кафедри загальнотеоретичних та правових дисциплін Марія Маркевич та викладач кафедри гуманітарних дисциплін Ганна Дикун, які теж представили власні роботи. Вправними помічниками в оформлені виставки виявились студенти І-ІІ курсів Катерина Наконечна, Аліна Челбіна, Софія Юрків та Ірина Дільна.
     Отож, на стендах закрасувались барвисті рушники, серветки, доріжки, картини, ікони, вишиті гладдю, хрестиком – усе це роботи студентів, працівників закладу та їхніх рідних. Червоні, сині, жовті, зелені, фіолетові – усі кольори веселки витанцьовують на вишивках, радуючи очі всіх,  хто мав нагоду їх бачити.

 



     Доробки з бабусиних та маминих скринь потрапили  на  виставку  перш за все завдяки студентам Ользі Толось, Ірині Пилипчук, Вадиму ЖовніруАліні Челбіній, Тетяні Максімцевій, Оксані Зеленюк, Вікторії Заславській, Івану Шевчуку, Анні Петрук, А. Матчишиній, Софії Юрків, Ірині Дільній, О.Давидовичу (скатертина вишита прабабусею в 1905 р).  
     Найбільшою окрасою виставки є центральний стенд з вишитими іконами. Це низка ікон, вишитих бісером (вишивала С. Пантюшенко) та ікона Божої Матері з дитям на руках, вишита мамою Ю.Омельчука.
     Окремий стенд містить старовинний вишитий одяг 30-50-х років ХХ ст., що передається в спадок з покоління в покоління, який представили працівники закладу Л. Данилюк, Н. Філончук, О. Паламарчук та студенти К. Наконечна, Н.Фурдись, М. Шуляк, А. Шульжук, Д. Павонська, А.Ляшук та сучасні вишиванки.


     Працівники інституту довели, що вони не лише хороші спеціалісти, але й  гарні майстрині. Це – Світлана Пантюшенко, Тетяна Кобець, Тетяна Котович, Анна Мухаровська, Оксана Навратюк.  
     Завершити хочеться словами, вишитими прабабусею Ольги Толось на скатертині в 1937 р., що належать відомому українському філософу Григорію Сковороді:

Де злагода в сімействі, там мир і тишина,
Щасливії там люди, блаженна сторона.

 

               
Ганна Дикун