У Рівненському інституті КУП НАНУ відбулися студентські наукові читання «Особливості розвитку юридичної терміносистеми»

29 Квітня, 2015

Студентські наукові читання забезпечують виконання загального курсу університету, спрямованого на поєднання освітньої та наукової діяльності, який активно підтримує ректор, професор Ю.Л.Бошицький.
     Дослідження особливостей розвитку юридичних терміносистем рідної, англійської, французької німецької та латинської мов сприяють розширенню і поглибленню знань студентів у галузі правничої лінгвістики, термінознавства та перекладознавства, порівняльної лінгвістики, української та іноземних мов за професійним спрямуванням. Студенти не тільки набувають навичок самостійного наукового пошуку в галузі мовознавства, але й відкривають шлях до досліджень з порівняльного правознавства, вивчення й аналізу сучасних правових систем розвинутих країн світу.

Під керівництвом викладачів кафедри гуманітарних дисциплін О.О.Дацюка, Т.О.Артерчук, І.С.Андрейко, І.П.Смолій та І.С.Микитин студенти РІ КУП НАНУ проаналізували виникнення англійської юридичної термінології, походження англійської судової лексики, труднощі перекладу англомовних юридичних текстів, особливості перекладу інтернаціоналізмів юридичної німецької мови, політико-юридичну термінологію в конституціях України і США, способи перекладу французьких юридичних термінів, способи словотвору у французьких юридичних текстах, явище конверсії в англійській юридичній термінології, питання основоскладання та семантичної ємності правничих термінів-композитів в англійській мові.
     Розвідки членів студентського наукового гуртка кафедри гуманітарних дисциплін Романа Тимощука, Олександри Соломки, Дар’ї Лякішевої, Назарія Бурячинського, Юлії Балахно, Наталії Басюк, Тетяни Микосянчик та Владислава Марача були визнані такими, що заслуговують на публікацію та рекомендовані до оприлюднення на підсумковій студентській науковій конференції кафедри гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ.

Тетяна Артерчук,
керівник студентського наукового гуртка