Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У Рівненському інституті Київського університету права НАН України проведено круглий стіл на тему «Актуальні проблеми національного та міжнародного трудового права».

26 Листопада, 2021

   Науковий захід відвідали практикуючі адвокати з значним досвідом вирішення трудових спорів та студенти, які роблять лише перші кроки у професії – учасники юридичної  клініки РІ КУП НАН України.

 dsc_1408.jpg
 154.jpg
 156.jpg

   Місце адвокатів у вирішенні трудових спорів у судах та позасудовому порядку; врахування варіативності поведінки працівника і роботодавця, принципу диспозитивності при визначенні правового статусу сторін трудових відносин – лише частина проблем, які підняв у доповіді Холоденко А.О.  
   Рудик О.А. визначив основні категорії справ при вирішенні спірних відносин, які виникають між роботодавцями і працівниками; розповів про власний досвід представлення інтересів клієнтів у судах.

dsc_1431.jpg

 13.jpg
158.jpg

   Доповідь Зражевської Я.О. була присвячена актуальному нині питанню відсторонення працівників від роботи і перебуванню у громадських місцях невакцинованих осіб у період карантинних обмежень та судовій практиці, яка формується у даній категорії справ.
    Завідувач навчальної частини РІ КУП НАН України Давидюк О.М. наголосила на актуальності прийняття Трудового кодексу України.
    Завідувач юридичної клініки, к.і.н., доцент Якимчук О.О. окреслила основні проблеми регулювання трудових відносин, ускладнених «іноземним елементом».

 187.jpg
 196.jpg
139.jpg

   До наукової дискусії щодо правового статусу, прав та обов’язків роботодавців і працівників долучилися студенти, зокрема Степанець Катерина доповіла про регулювання відносин у Трудовому кодексі Канади; виступ Ковалик Кароліни був присвячений досвіду регулювання трудових відносин у Мексиці; джерельна база Італії – коло наукового пошуку Миколів Олександри; про особливості трудового права Великобританії розповіла Ковальчук Іванна, Іспанії – Матвійчук Анна, Франції – Заремба Вікторія, США – Левицька Анна, Японії – Громадська Анастасія, Польщі – Таюк Максим, Чехії – Царук Софія, Португалії – Федорчук Людмила. Загалом студенти 2 і 3 курсів РІ КУП НАН України дослідили трудове законодавство держав, у яких є значна частина трудових мігрантів-українців, відтак трудові відносини, ускладнені «іноземним елементом, не є поодиноким явищем.

148.jpg

   Круглий стіл проведено за сприяння завідувача кафедрою спеціальних юридичних дисциплін, завідувача юридичної клініки, к.і.н., доцента Якимчук О.О. в дистанційному режимі з метою дотримання карантинних обмежень.