У Рівненському інституті Київського університету права НАН України відбулося відкриття аудиторії імені Героїв Небесної Сотні

20 Лютого, 2015

Ініціював цю подію ректор, заслужений юрист України Юрій Ладиславович Бошицький. Як наголосив у своєму виступі керуючий справами РІ КУП НАНУ Володимир Леонович Якимчук, ця ініціатива, безумовно, має державотворчий характер, вона передбачає причетність майбутніх юристів до переломних історичних подій України. У цій аудиторії плекатиметься патріотизм та національна свідомість наших студентів.

Актуальність зустрічі засвідчив Указ Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні», що був підписаний 11 лютого цього року. Прикметно, що цей захід відбувся у День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Він зібрав чимало поважних гостей, які засвідчили свою причетність до високого подвигу полеглих за незалежність України. Пам’ять героїв було вшановано хвилиною мовчання. Звернення ректора до присутніх виголосив професор кафедри цивільного та трудового права Київського університету права НАН України Володимир  Олексійович Десятник. Наскрізним мотивом виступів стала думка про необхідність зберегти у собі почуття власної національної гідності, не розтратити у суєті повсякдення відчуття свого українства. На святі також виступили головний  спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти Управління освіти і науки облдержадміністрації Майя Миколаївна Андрєєва, депутат обласної Ради, голова постійної комісії обласної Ради з питань науки, освіти, культури і духовності Світлана Олексіївна Левицька, секретар Рівненської міської ради   Андрій Васильович Грещук, ректор Національного університету водного господарства та природокористування, доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Степанович Мошинський, заступник начальника  головного управління юстиції у Рівненській області Лариса Степанівна  Серватович, заступник директора Рівненського обласного краєзнавчого музею Олег Степанович Романчук, кандидат юридичних наук, директор Міжнародного центру правових та історико-політичних  досліджень країн Центрально-Східної Європи Київського університету права НАН України Уляна Богданівна Андрусів, клірик Свято-Покровського кафедрального собору отець Анатолій, завідувач  кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Тетяна Володимирівна Корнева,  завідувач  кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу Київського університету права НАН України Олена Шотаївна Чомахашвілі. Зокрема, Олена Шотаївна подарувала від імені ректора перші експонати, які мають  зробити пам’ять про героїв вічно живою. Від імені студентів виступили голова студентського парламенту Аня Кравченко та студент І курсу Денис Михалевич.

Керуючий справами РІ КУП НАНУ Володимир Леонович Якимчук звернув увагу присутніх на те, що ця патріотична акція є закономірною, адже  у Рівненському інституті кожен із працівників чи студентів опосередковано чи безпосередньо  брав участь революції гідності і рік тому у трагічні вікопомні дні також жертвував власним життям заради незалежності України. Студенти Рівненського інституту чимало днів провели на Майдані, стояли на блокпостах,   виготовили плакати з інформацією про Героїв, які відтепер будуть зберігатися в цій аудиторії.

Невипадково під час заходу найбільш активні серед студентів були удостоєні подяки ректора та отримали від нього  в подарунок книги.
     Лейтмотивом зустрічі стала думка про те, що ми не маємо права забути про подвиг наших співвітчизників, ми не можемо бути байдужими, бо нині так само існує немало загроз нашій державності і так само ллється кров і гинуть герої. Нехай їх подвиг додасть нам віри і сили жити і берегти свою землю так, як берегли вони!